X


Coinbase’in IPO Planlarında Yeni Gelişme: Yakında Listeleme Gelebilir

Coinbase IPO'su hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.
14:20
20 Aralık 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan San Francisco merkezli Coinbase, halka arz başvurusu yaptığını resmen açıkladı. Halka arz başvurusunun ilk adımını atan Coinbase an itibarıyla ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC’in yanıtını beklemeye başladı.

Coinbase IPO’da Kararlı

Coinbase’in resmi kayıtlara göre en son değerlemesi 8 milyar doların üzerindeydi ve olası bir halka arz 20 milyar dolar üzerinde değerlere ulaşabilmesini sağlayabilir. Şimdi ise Coinbase’in IPO’su hakkında önemli bir detay daha ortaya çıktı.

Business Insider iddiasına göre Coinbase IPO çalışmasını ABD’nin en büyük bankalarından birisi olan Goldman Sachs ile beraber yürütebilir. Goldman Sachs kripto para sektörüne karşı sert tavra sahip kurumlardan birisi olsa da böylesine kazançlı bir teklifi reddetmeyecektir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Coinbase, Goldman Sachs İle Çalışacak

Gazeteci Meghan Morris tarafından aktarılan bilgilere göre Coinbase direkt olarak Goldman Sachs’in IPO tecrübesini kullanacak. Goldman Sachs ise bu iddiayı iki kaynağa göre çoktan doğruladı ve IPO hazırlıklarının başladığını teyit etti. Digital Currency Group kurucusu Barry Silbert, Coinbase kripto para borsasının IPO kaydı hakkında olumlu bir açıklama yaptı ve bunun kripto para şirketlerinin önünü açacağını ifade etti.

Coinbase’in IPO’su öncesinde rakip kripto para borsalarından FTX’in ise bunun hisselerini listeleyebileceği belirtiliyor. Sam Bankman-Fried, konu hakkında yaptığı açıklamada Coinbase IPO’su onaylanınca bunun hisselerini listelemek için şimdiden çalışmalara başladığını belirtti.

FTX, IPO Öncesi Listeleme Yapabilir

FTX borsası aslında Airbnb, Tesla ve bunun gibi birçok şirketin hisselerini çoktan listelemişti. Kripto para borsasının ABD Başkanlık seçimleri hakkında bile bir listeleme yaptığı ve Biden ile Trump’ı yarıştırdığı biliniyor. Coinbase’in IPO yapması kesinlikle diğer şirketlerin de bu konuda önünü inanılmaz şekilde açacak.

2012 yılında kurulan kripto para borsası kısa sürede dünyanın en büyüklerinden birisi haline geldi. ABD’de en büyük kullanıcı tabanına sahip olan kripto para borsası, geçtiğimiz hafta da ticari hacim rekorunu kırdı. Tek bir günde 3 milyar dolardan fazla ticari hacim elde eden Coinbase, bu verilerle kesinlikle IPO’dan iyi sonuç alabilir. Kripto para sektörüne ve Bitcoin’e balon diyenlerin de tam olarak bu IPO sonrası durumun farklı olduğunu anlamaları mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar