Reklam

Coinbase Visa Debit Kartı Kullanımda

Kullanıcıların işletmelerde kripto para kullanmasını yaygınlaştıracak Coinbase debit kartı artık kullanımda...
11:00
12 Haziran 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

CNBC’nin 11 Haziran’da paylaştığı bir habere göre, Amerika merkezli kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase‘in Visa debit kartı artık altı Avrupa ülkesinde kullanılabiliyor.

Debit Kartın Özellikleri

Cointelegraph’ın haberine göre dün itibariyle İspanya, Almanya, Fransa, İtalya, İrlanda ve Hollanda‘daki kart sahipleri doğrudan Coinbase ile eşitlenmiş kartlarını kullanmaya başladı. Coinbase’in debit kartı hem iOS hem Android mobil uygulamalarında kullanılabilecek. Ayrıca bu kartlarla otomatik para çekme makinelerinden de geleneksel para birimleriyle işlem yapılabilecek. Yani kartlar sahiplerine fiziksel debit kartlar olarak ulaştırılacak.

Bunun yanında Coinbase’in yeni kartları sayesinde kullanıcılar, Visa kartını kabul eden herhangi bir işletmede kripto paralarını ödeme için kullanabilecek. Kullanıcılar, telefonlarındaki uygulamalardan hangi kripto para birimini kullanmak istediklerine karar verebilecek. Sonrasında Coinbase kripto parayı küçük bir ücret karşılığında nakde dönüştürecek.

Coinbase İngiltere CEO’su Zeeshan Feroz debit kartlarıyla ilgili şu açıklamayı yapıyor:

Bundan böyle sebzelerinizi Bitcoin’le, kahvenizi Litecoin’le alabileceksiniz.

Öte yandan kart ilk olarak nisan ayında İngiltere’de kullanıma sunulmuştu. Coinbase’in kartı, Finansal Hizmetler Kurumu tarafından onaylı elektronik para ve ödeme aracı olan Paysafe Financial Services Limited tarafından piyasaya sürüldü.

Coinbase’in Adımları

San Francisco merkezli borsa yıl boyunca hizmetlerini önemli ölçüde arttırdı. Geçen ay yatırım hizmetlerini 50 ülkeye genişleten borsa 85 ülkede de stablecoin’i USDC için işlem desteği ekledi. Ayrıca Coinbase, kullanıcıların eğitim videolarını izledikçe kripto para kazandıkları Coinbase Earn programına stablecoin Dai’yi ekledi.

Bunun yanında borsanın Ticaret, Bilgi ve Uluslararası biriminin başkan yardımcılığı görevini yürüten Emilie Choi, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda merkezsiz borsa (DEX) fikrinin öncelikleri arasında olmadığını açıklamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar