X


Coinbase Pro’ya Bir Kripto Para Daha Eklendi

En büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase yeni adımlar atmaya devam ediyor…
15:00
30 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase 29 Kasım’da yayımlanan resmi bir blog yazısında Coinbase Pro platformunda Zcash’i (ZEC) desteklemeye başladığını açıkladı.

İşlemlerin Bitcoin Blockchain’inde olduğundan daha özel hale gelmesi amacıyla tasarlanan Zcash merkezi olmayan bir Blockchain’e dayanıyor. Aynı zamanda Zcash’in “görüntüleme anahtarı” seçeneği bazı kişilerin kullanıcıların işlemleri hakkında özel bilgileri görmesine izin vermek için kullanılıyor. Görüntüleme anahtarları kamuya açıklanmadan yapılacak bir denetim ya da bilgi paylaşımı amacıyla da kullanılabilir.

Dün yapılan açıklamaya göre, Coinbase Pro platformu Zcash’in işlemlerini kabul etmeye başlayacak. Para yatırma işlemlerine ise tüm işlemler başlamadan en az 12 saat öncesinde ulaşılabilecek. ZEC/Amerikan doları işlemleri de ancak yeterli likidite sağlandıktan sora başlayacak.

Ayrıca borsa, ZEC işlemlerinin başlangıçta yalnızca Amerika (New York hariç), İngiltere, Kanada, Singapur ve Avustralya’daki kullanıcılar için ulaşılabilir olacağını da ifade ediyor ve ileride daha fazla alanın ekleneceğini belirtiyor.

Bunun yanında Coinbase ZEC işlemlerinin, Coinbase.com ya da mobil uygulamada olmadığını kullanıcılarına hatırlatıyor. Blog açıklamasına göre, ZEC işlemleri “transfer-only”, “post only”, “limit-only” ve “full trading” olmak üzere dört seçenekten oluşacak. İlk iki seçenek kullanıcıların Zcash’i kendi Coinbase Pro hesaplarına aktarmalarına ve eşleşme olmaksızın limit emirlerini seçmelerini mümkün kılacak. Diğer iki seçenek ise kullanıcıların limit emirlerini eşleştirmesine ve kripto para ile tam işlem yapmasına izin verecek.

Öte yandan Coinbase bu hafta başlarında cüzdanına kullanıcıların Ethereum Classic’i görüntüleme, gönderme ve almalarına izin verecek ETC desteğini eklediğini açıkladı. Ayrıca geçtiğimiz günlerde borsanın yaptığı açıklamaya göre, kurumsal müşteriler için over-the-counter (OTC) işlemleri de başlatıldı. Coinbase satış müdürü Christine Sandler bu hamleyi, kurumsal müşterilerinden çok fazla OTC işlem talebi geldiği için attıklarını dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar