Reklam

Coinbase Cüzdanında 1 Milyon Adete Yakın Bitcoin Tutuyor!

Coinbase'in koruması altındaki Bitcoin miktarı 1 milyon adete yaklaşıyor.
09:00
2 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD merkezli popüler kripto para borsalarından Coinbase, 2019 yılı içerisinde Binance ve diğer platformlara kıyasla nispeten sönük bir dönem geçirse de, koruması altındaki Bitcoin (BTC) miktarını devamlı arttırdı ve resmen rekor bir seviyeye ulaştı.

Reddit üzerinde paylaşılan verilere göre Coinbase’in soğuk depolama platformu Coinbase Custody içerisindeki Bitcoin miktarı 966,230 Bitcoin’e ulaşarak o anki değere göre 7,19 milyar dolarlık inanılması güç bir noktaya erişti. Borsalar tarafından paylaşılan verilere bakıldığında ikinci sırada 265.140 Bitcoin ile BitMEX’in, üçüncü sırada 229.490 ile Bitstamp’ın, dördüncü sırada 146.120 Bitcoin ile Bitfinex‘in olduğu görülmekte.

Binance, Huobi ve OKEx gibi dev kripto para borsalarının yer almadığı listeye gelen sorular üzerine listenin arkasındaki ekip Çin merkezli kripto para borsalarının verilerinin 12 Aralık tarihinde açıklanacağını da belirtti.

Coinbase Güvenlik Açığı Mı Sunuyor?

Coinbase’in depolama yöntemlerinin oldukça sıkı olduğu ve borsanın bugüne kadar hiçbir hacklenme olayı yaşamadığı bilinse de, 1 milyon adete yakın Bitcoin kesinlikle büyük bir güvenlik açığı anlamına gelmekte. Bundan yıllar önce sektörün en büyük kripto para borsalarından birisi haline gelen Mt. Gox’un da o tarihlerde hacklenemeyeceği düşünülse de, yaşanan güvenlik açığı rekor seviyede BTC’nin çalınmasına ve piyasanın çöküşe geçmesine sebep olmuştu.

Coinbase Custody’nin kurumsal müşterilerin BTC’lerini depolaması ve sektör için güvenli algısı oluşturması olumlu bir gelişme olsa da, yatırımcılar yine endişe etmekte haklı gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar