CNBC Kaynaklarına Göre Twitter CEO’su Jack Dorsey, Görevinden İstifa Edebilir

Kaynaklara göre Twitter kurucusu Dorsey, görevinden istifa etmek için hazırlanıyor.
17:33
29 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

CNBC, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in görevinden ayrılacağını bildirdi. Kaynaklara göre Twitter kurucusu Dorsey, görevinden istifa etmek için hazırlanıyor. Jack Dorsey hakkındaki beklenti medyada bomba etkisi yarattı.

Jack Dorsey, İstifa Edebilir

CNBC’nin son dakika olarak geçtiği haberde Twitter kurucusu Jack Dorsey, CEO’luk görevinden istifa edebilir. Bitcoin boğası Dorsey, lider kripto para birimi için Twitter’ı bırakabileceğini geçtiğimiz dönemde dile getirmişti. Son dönemde Twitter’ın Bitcoin adımları ise dikkat çekiyordu. Twitter, Bitcoin ile bahşiş özelliği platformunda etkinleştirerek önemli bir hamleye imza atmıştı.

En güçlü Bitcoin savunucularından biri olarak bilinen Jack Dorsey, henüz iddialara cevap olarak bir beyanda bulunmadı. Twitter kurucu ortağı Dorsey’in neden görevinden istifa edeceği ise bilinmiyor. Twitter üzerinde yoğun bir konu olarak konuşulan bu gelişme, Jack Dorsey’in bir kripto para borsası kurmak istediği iddialarını beraberinde getirdi. Ancak bu söylemlerin iddiadan fazlası olmadığı belirtmek gerekir.

Öte yandan 2009 yılında finansal hizmet şirketi Square’i kuran Jack Dorsey, şirket rezervlerine Bitcoin eklediğini geçtiğimiz dönemde duyurmuştu. Bitcoin savunucusu isim, önümüzdeki dönem için Bitcoin çalışmalarını sürdüreceğini aktarmıştı.

Bu yıl gerçekleştirilen The B Word etkinliğinde konuşan Jack Dorsey, Bitcoin’in çevre modelinden birçok konuya kadar görüşlerini aktarmış ve lider kripto paraya olan bağlılığını belirtmişti.

Bitcoin ve Kripto Para Piyasasında Son Durum

Bitcoin fiyatı, 24 saat öncesinde 53.000 dolarlık seviyelerde konumlanırken bugün itibarıyla 58.000 doları aştı. MicroStrategy’nin bugün açıkladığı BTC alım operasyonu ise piyasadaki güveni tazeledi. Bitcoin’in yanı sıra birçok kripto para günü yeşil bölgede geçiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar