CME: “Kurumsal Yatırımcılar Hala Çok Dikkatli”

CME’nin son raporuna göre kurumsal yatırımcılar kripto para birimleri konusunda hala çok temkinli davranıyor. 
13:00
23 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Analistler son teknik göstergeler ve olumlu gelişmeler ışığında Bitcoin’in fiyatının artışa hazır olduğunu dile getiriyor. Tone Vays’in konuyla ilgili açıklamalarını bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Kurumsal Yatırımcılar ve Beklentileri

Her hafta Chicago Ticaret Borsası (CME), borsada raporlama yapan firmalar tarafından sağlanan pozisyon verilerini gösteren “Yatırımcıların Taahhüdü” adlı bir rapor yayınlıyor. CME’de bir Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi olduğu için bu rapor BTC için de geçerlidir.

En son verilere göre, kurumsal yatırımcılar hala BTC konusunda net bir şekilde dikkatli davranıyorlar ve rapora göre bir yıl içindeki en düşük seviyeler görülüyor. Bu da kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve kripto para konusunda hala düşüş beklediğini gösteriyor.

Bunun yanında bazı analistler kurumsal yatırımcıların Bitcoin’in doğasını anlamadığını ve gerekli analizleri yapamadığını iddia ediyor. Ancak kurumsal yatırımcılara göre böyle bir beklenti içinde olmalarının sebepleri var. Örneğin kurumsal analistler, Bakkt başladığından beri kurumsal yatırımlarda bir düşüş olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin Boğa Piyasası

Her ne kadar kurumlar tereddüt etse de boğa piyasasının inşa edildiğine dair sağlam analizler de var.

Örneğin Twitter’da “Dave The Wave” olarak tanınan analist, MACD göstergesinin yukarı yönlü bir hareket çizdiğini ve bunun bir sonraki boğa piyasasının işareti olabileceğini belirtti.

Bloomberg Intelligence üst düzey emtia stratejisti Mike McGlone ise yaptığı açıklamalarda, altının gücünün Bitcoin’e yardımcı olacağını ve Bitcoin yarılanması ile benimsenmenin artacağını ifade etti. Bu sebepler dolayısıyla da 2020 yılında Bitcoin fiyatında artışlar yaşanacak.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar