X


Circle, OTC Platformunu Kraken’e Sattı!

Circle'ın tezgah üstü alım satım platformu, Kraken'e satıldı.
08:00
18 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

San Francisco merkezli kripto para borsası Kraken yeni yaptığı bir açıklamada Circle‘ın tezgah üstü alım satım platformunu (OTC) satın aldığını duyurdu.

17 Aralık tarihinde yayınlanan bir blog gönderisinde, kripto para sektöründeki en bilinen tezgah üstü alım satım platformlarından birisini aldıklarını belirten Kraken yetkilileri, bunun kendileri için oldukça olumlu bir hamle olduğunu ifade etti. Bunun yanı sıra Circle kurucu ortakları Sean Neville ve Jeremy Allaire satışı doğruladı ve şunları kaydetti:

”Kraken CEO’su Jesse’yi ve Kraken içerisindeki ekibin yıllardır yaptıklarını hep takdir ettik. Circle ortaklarının ve kullanıcılarının bu hizmet Kraken’e geçtikten sonra bile en iyi tezgah üstü alım satım platformu tecrübesini yaşayacağından eminiz. Circle Trade sadece bizim için değil, endüstri için de devasa bir başarıyı temsil etmekte ve bunun Kraken ile daha da büyüdüğünü görmek istiyoruz.”

Stablecoin Projesine Odaklanacaklar

Neville ve Allaire açıklamalarının devamında bundan sonra kendi stablecoin’leri üzerine odaklanmak istediklerini belirtti. 2020 yılının yol haritası dahilinde alınan bu karar, aslında yakın zamanda Circle’dan ayrılan Poloniex kripto para borsası ile de alakalı olabilir. İlgili haberin detaylarını buradan okuyabilirsiniz. Circle buna ek olarak yaptığı başka bir duyuruda da Aralık ayının başlarında 10’a yakın çalışanını işten çıkardığını doğruladı ve bu firmanın küçülmeye gittiği iddialarını kuvvetlendirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar