reklamı kapat

Çinli Kripto Para Efsanesinin Bitcoin Tahmini

Çinli kripto para efsanesi Zhao Dong Bitcoin için kısa ve orta vadeli bir tahminde bulundu.
22:00
12 Nisan 2019

Bitcoin milyarderi ve Çin’in kripto sektöründeki en önemli isimlerinden Zhao Dong piyasanın durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu ve Bitcoin için tahmin yaptı.

Bitcoin Fiyatı

Ethereumworldnews’ün haberine göre Dong BTC fiyatını kasım ayından beri ilk kez 5.000 doların üzerine taşıyan rallinin ayı piyasasının bittiğinin kesin bir işareti olmadığını düşünüyor. Bunun yanı sıra Bitcoin’in önümüzdeki birkaç ayda 4.000 ila 6.000 dolar arasındaki görece dar bir aralıkta işlem görmesinin muhtemel olduğunu savunuyor. Dong’a göre BTC’nin yeni dipleri test etmesinin ihtimali düşük, piyasa 6 aylığına görece durgun bir performans gösterecek, ancak ekim ayında tekrar canlanabilir.

Zhao Dong’un Tavsiyesi

Boğa çığırtkanlığı yapan analistlerin aksine Bitcoin hakkında temkinli konuşan tek kişi Zhao Dong değil. CoinTürk okurlarına aktardığımız üzere Civic CEO’su Vinny Lingham sürmekte olan BTC rallisinin sürdürülebilir olmayabileceğini düşünüyor. Konuyla ilgili haberimize buradan göz atabilirsiniz. Lingham aynı zamanda BTC’de boğaların tozu dumana katması için BTC fiyatıyla altcoin fiyatları arasında görülen korelasyonun bitmesi gerektiğini savunuyor.

Dong’a geri dönelim… Tecrübeli yatırımcı Bitcoin için yeni rekorun uzun vadede söz konusu olmadığını düşünse de Bitcoin’i mükemmel bir geleceğin beklediğine inanıyor. Dong geçtiğimiz aylarda “kimse BTC’yi umursamıyorken” yatırımcılara olabildiğince BTC depolama tavsiyesi vermişti.

Bitcoin haberimizin hazırlandığı sırada %0,79’luk yükselişle 5.100 dolardan işlem görüyor ve 13,9 milyar dolarlık hacmiyle dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.