X

Çinli İthalatçılar USDT’yi Çok Seviyor

İthalatçılar büyük meblağları aktarmak için Tether kullanıyor...
18:00
31 Temmuz 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Açıklanan son raporlara göre Tether (USDT), Rusya’da büyüyen bir piyasaya sahip. Piyasa değer bakımından en büyük yedinci sırada yer alan stablecoin, Çinli ithalatçılarla beraber farklı bir kullanım alanına sahip oluyor gibi görünüyor. Raporlar USDT sayesinde Rusya’daki Çinli yatırımcıların günlük bazda 3 milyon dolar kazandığını gösteriyor.

OTC İşlemleri

Rusya’daki OTC işlem platformlarına göre, günlük işlemlerin yüzde 80’ini stablecoin oluşturuyor. kalan yüzde 20 ise Bitcoin’e ait. Bununla beraber Tether’in piyasa değeri 4 milyar doları, günlük işlem hacmi ise 15 milyar doları aşmış durumda…

Binance Research’ün yayınladığı rapora göre dolar destekli Tether kurumsal yatırımcıların en çok tercih ettikleri kripto para yatırım aracı haline geldi. Şu anda da Rusya’da yatırımcılar stablecoin’i çeşitli borsalar arasında hızlı bir şekilde işlem yapmak için kullanıyor. Bu da arbitraj avantajlarından faydalanılmasını sağlıyor.

Rapora göre Çinli yatırımcılar, Tether’ı ithalat ve ihracat işlemlerinde kullanmak için oldukça hevesliler. Rus OTC şirketleri Çinli yatırımcıların, günlük 10 milyon dolardan 30 milyon dolara kadar alım yaptıklarını belirtiyor.

Ethereumworldnews’in haberine göre Huobi’nin Rusya OTC platformunun başındaki isim Maya Shakhnazarova, bu yatırımcıların biriktirdikleri büyük miktarlardaki geleneksel para birimlerini Çin’e göndermek için USDT’yi kullandıklarını ifade ediyor.

Tether Büyüyor

Bunun yanında her ne kadar stablecoin 2017 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana çok fazla kötü zaman geçirmiş olsa da büyümesine devam ediyor. Dolara sabitlenmiş sistemi sayesinde USDT, hem bireysel hem kurumsal yatırımcılar için cezbedici bir varlık halini alıyor. Ayrıca işlemlerde sınır olmaması da Tether’in çok büyük işlemlerde kullanılabilmesini sağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar