X


Çin’in Desteğiyle 10x Yaptı! Bu NFT Projesine Dikkat!

Çin'in en büyük teknoloji şirketlerinden biri bu NFT projesinin 10x fiyatlamasını destekledi. Aniden yükselen taban fiyat!
17:18
2 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto paralara karşı yasakçı tavrı nedeniyle Çin, piyasaları geçtiğimiz yıl büyük bir çöküşe mahkum bırakmıştı. Neyse ki Bitcoin madencileri mining cihazlarını taşıyabiliyor ve dünyanın dört bir yanında onlara kucak açan ülkeler var. Kısa süre önce Çin’in en büyük teknoloji şirketlerinden biri yaptığı paylaşımla bir NFT projesinin fiyatını etkiledi.

Huawei’den NFT Paylaşımı

Çin’in en büyük telekom şirketi Huawei, Caked Apes Official NFT ile paylaşım yaptı. Tweet’in ardından Caked Apes Official NFT‘nin taban fiyatı 0,5ETH’ye yükseldi. Caked Apes Official NFT, 10 Ocak 2022’de 0.069 ETH mint fiyatıyla piyasaya sürülmüştü. Taban fiyat yazı hazırlandığı sırada 0,41 ETH’ye gevşedi.

Paylaşımdan önce 0,0607 ETH’den alıcı bulan NFT parçaları, paylaşımla birlikte aniden 0,335 ortalama alış fiyatına uçtu. Çok sayıda yatırımcı paylaşımın etkisiyle Caked Apes Official NFT’lerine ilgi gösterdi.

Çin Yasakları ve Bitcoin

Çin’in çevresel endişeler (!) sebebiyle Bitcoin madenciliğini ülke genelinde yasaklamasıyla birlikte en büyük kripto para birimi ciddi kayıplar yaşamıştı. Elon Musk’ın açıklamalarıyla düşüşe geçen piyasa, Çin’in hamlesi sayesinde önemli bir dip yaptı ve 30.000 doların altına kadar düştü. Ancak Çin yasaklarının madenciler üzerindeki etkisi çoktan bitti. Bitcoin madencileri Rusya, Kazakistan ve ABD gibi bölgelerde faaliyetlerine devam ediyor.

Çok sayıda yeni şirket kripto para madenciliği için operasyonlar kurmaya başlarken, mevcut şirketler de önemli ölçüde kapasitelerini artırdı. Miami, Teksas gibi bölgeler ise kripto para madencilerine birçok kolaylık tanıyan düzenlemelere imza attı. Kendi blockchain tabanlı dijital itibari parası ile geleceğe hazırlanacağını açıklayan Çin, kripto paralara karşı sert tutumunu bugün de devam ettiriyor.

Popüler kripto para analisti Poppe, Bitcoin hash gücünün yeni ATH belirlemesiyle birlikte BTC’nin yeniden rekor seviyelere ulaşabileceğini düşünüyor. Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 38.900 dolardan alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar