X

Çin’den Kripto Para Madenciliğine Yönelik Bir Engel Daha! İşte Çin’in Yeni Hamlesi

Çin, ülkedeki tüm kripto para madenciliğine teşvik videolarını engelleyecek.
12:30
16 Aralık 2021
Çin'den Kripto Para Madenciliğine Yönelik Bir Engel Daha! İşte Çin'in Yeni Hamlesi
Okuma Süresi: 2 Dakika

Çin, kripto para madenciliği üzerindeki baskısını her geçen gün arttırıyor. Öyle ki Çin, bu kez insanları kripto para madenciliğine teşvik eden içeriklerin yasaklanması için çalışma başlattı.

Çin bu hamlesiyle birlikte kripto para madenciliğine teşvik eden kısa video içeriklerin ve zararlı içeriklerin yayılmasını durdurmayı hedefliyor.

Tüm Kripto Madenciliği İçeriği Çin Tarafından Yasaklanacak

Çinli yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre, kısa videolarda kripto para madenciliği ve ticaretine katılımı teşvik eden her türlü içeriğin yasaklanacağı bildirildi.

Çin’in bu hamlesi, bu tür video platformlarındaki kripto para sektörü hakkında içerik oluşturan kişilerin de işlerini zorlaştıracak ve içerik oluşturucuların yeni işler bulma olasılığını da en aza indirecek.

Ayrıca birçok insan bu konuda Çin ile aynı fikirde olunması gerektiğini düşünürken, Çin’li vatandaşlara göre kısa videolar kripto para sektörü hakkında sağlıklı bir iletişim kurmanın doğru yol olmadığı fikrinde.

Öyle ki bu tarz kısa içerikler, çoğu zaman kripto para sektörü hakkında herhangi bir fikri olmayan insanları hedef alan ve onlardan beslenen aşırı basitleştirilmiş aldatıcı içeriklerdir.

Çin’in Kripto Yasağı

Çin uzun bir süredir kripto paralara karşı sert yaklaşımlar sergiliyor. Öyle ki Çin’in yasaklarının ardından pek çok kripto para borsası geçtiğimiz aylarda Çin’de hizmet vermeyi bırakacağını ve Çin’li kullanıcıların hesaplarındaki bakiyelerini çekmelerini söyledi.

Ek olarak Çin uzun bir süredir kripto para madencilik işletmelerini de hedef almış durumda. Öyle ki hükümet, bir süre önce Çin’de hizmet veren pek çok kripto para madenilik işletmelerine hizmetlerini durdurması için baskı yaptı ve yapmaya devam ediyor.

Bunun sonucunda pek çok işletme madencilik operasyonlarını sonlandırırken bazıları madencilik operasyonlarını sürdürebilmek için farklı ülkelere göç etmeyi tercih etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar