X

Chainlink’te (LINK) Her Şeyi Bitcoin (BTC) ve Bu Seviye Belirleyecek!

BTC yükselişi devam ederse ve bu seviye aşılırsa LINK çok daha yüksek seviyeleri görebilir.
10:26
19 Aralık 2020

Piyasa hacmi bakımından en büyük yedinci kripto para birimi olan Chainlink (LINK) son günlerde kripto para birimi piyasasının geri kalanından daha düşük performans sergiliyor. Bitcoin’in önderliğinde altcoin’ler yüzde 10’un ve hatta yüzde 20’nin üzerinde artış yaşarken LINK’in yerinde saydığını ifade edebiliriz.

Altcoin’lerin Fiyat Hareketleri

Bunun yanı sıra bazı isimlere göre Bitcoin’in sergilediği göz alıcı performans karşısında diğer altcoin’ler de beklenen yükseliş hareketlerini sergileyemiyor. Çünkü yapılan açıklamalara göre altcoin yatırımcıları BTC’nin yükselişi dolayısıyla Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) gibi altcoin’lerini satarak Bitcoin’e geçiş yapıyor.

Ancak buna ek olarak kripto para piyasasında yaşanan boğa koşuları sırasında öncelikle Bitcoin’in yükseliş trendi gösterdiğini ve altcoin’lerin istikrar bulduktan sonra yükseliş geçtiklerinin sıkça yaşandığını belirtmek gerekiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Dolayısıyla analistler bir sonraki yükseliş eğiliminin altcoin’lerde gerçekleşmesini bekliyorlar. Yani daha basit bir ifadeyle önce Bitcoin yükseliyor, yatırımcıları BTC’de kar elde ettikten sonra altcoin’lere geçiş yapıyor. Böylece bir altcoin sezonunu başlatmış oluyorlar.

LINK Fiyatı

Yatırımcılara ve analistlere göre LINK bir ralli başlatmadan önce 14,50 dolarlık sınırı kırması gerekiyor. Bu sınır kırılmadan ise herhangi bir şekilde kısa ya da orta vadeli kesin yükseliş eğiliminden bahsetmenin mümkün olmadığı düşünülüyor.

Bunun yanında LINK’te orta vadeli trendin Ethereum tarafından belirleneceği düşünülüyor. Çünkü genel olarak veriler kontrol edildiğinde altcoin piyasasının ETH tarafından yönlendirildiği görülüyor. ETH’un ise konsolidasyon sürecini bozması için 600 doların üst seviyelerine doğru yükselmesi gerekiyor.

Bunların yanı sıra her ne kadar LINK hafta başındaki 11 dolarlık seviyesinden güzel bir hamle ile 13 dolar seviyesine gelmiş olsa da şu anda 13 dolar bandında konsolide olduğu görülüyor. Ancak LINK’in dün 14 dolar seviyesinde karşılaştığı reddetme hala BTC’den daha kötü performans gösterdiğini ve her şeyin 14 dolar bandına bağlı olduğu gösteriyor olabilir.

Önemli Seviye: 14,50 Dolar

Piyasanın popüler analistlerinden Cantering Clark, LINK ile ilgili yaptığı açıklamada 14,50 doların kripto para birimi için çok önemli olduğunu dile getirdi. Analist yakın vadede LINK’in 14,50 doları kırması halinde yatırım yapacağını belirtti.

Ancak her ne olursa olsun analistlerin büyük çoğunluğu Chainlink‘in performansının öncelikle Bitcoin’e bağlı olacağı konusunda hemfikirler. Bitcoin’in yükselişini devam ettirmesi halinde her altcoin’den beklendiği gibi LINK’in de yükseliş sergilemesi bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar