Chainlink’den (LINK) SWIFT Ortaklığı! LINK Fiyatı Yükselecek Mi?

Popüler Chainlink (LINK) ağı SWIFT ile yeni bir ortaklığa imza attı. Yeni gelişme ile LINK'ın fiyatı yükselişe geçecek mi?
12:30
29 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Chainlink (LINK) ve SWIFT, uluslararası banka kooperatifinin kripto para birimlerini neredeyse tüm blok zincirlerinde transfer etmesine izin verecek bir proof-of-concept’i açıkladı.

Yeni Girişim

Yapılan bir basın açıklamasında, Blockchain oracle ağı Chainlink işbirlikçi bir proof-of-concept’ın SWIFT’in neredeyse her blockchain ortamında token transferleri talimatı vermesine izin vereceğini duyurdu. Ayrıca Chainlink uygulanan yeniliğin, finansal kurumların yüksek ön maliyetleri ve geliştirme zorluklarıyla karşılaşmadan blok zinciri yeteneğine sahip olmasına izin vereceğini de ileri sürdü.

Yaklaşan proof-of-concept, zincirler arası mesajlaşma, veri ve token aktarımı için ilk kez Ağustos 2021’de duyurulan küresel bir standart olan Chainlink’in Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolünü (CCIP) kullanacak. Kurucu ortak ve CEO Sergey Nazarov, SmartCon 2022’de proje hakkında ayrıntıları açıkladı. CEO projenin “bir dizi farklı kurum arasında token’lerin iletişimini ve hareketini sağlayacağını” öne sürdü.

SWIFT ile Chainlink Ortakları

SWIFT Strateji Direktörü Jonathan Ehrenfeld Solé, Chainlink ve SWIFT’in ilk kez birlikte çalışmadığını belirtti. Yaklaşık beş yıl önce Chainlink ve SWIFT’in tahvil ihracı ve itfa ile ilgili başka bir proof-of-concept üzerinde çalıştığını söyledi. Ayrıca Solé, bu çabanın “oldukça başarılı” olduğunu ve “Chainlink ile SWIFT arasındaki iş ortaklığının bugün ilk adımları atılıyor” sözlerini kullandı.

Uygulanması planlanan girişimler, kendi sektörlerindeki iki büyük oyuncu arasındaki işbirliğini temsil ediyor. Chainlink, 3,9 milyar dolarlık piyasa değeri ile en iyi 25 blok zincirinden biri. Genellikle önde gelen Blockchain oracle platformu olarak kabul edilir. SWIFT, önde gelen küresel finansal mesajlaşma ağı. Yaklaşık 11.000 bankaya bağlı ve yılda beş milyardan fazla finansal mesaj işliyor.

SWIFT ile Chainlink arasındaki ortaklık girişimi, ağın token’ı olan LINK’ın fiyatı üzerinde bir etkisi olacak mı henüz bilinmiyor. Yazı kaleme alındığında LINK 7.71 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar