X


Cartesi Coin Nedir?

Binance Launchpad'in piyasaya sürdüğü Cartesi, merkeziyetsiz uygulama odaklı bir uyumluluk projesidir.
22:17
28 Temmuz 2020

Cartesi Coin, merkeziyetsiz uygulamalar için bir işletim sistemi kurmaya çalışan Cartesi projesinin kripto para birimidir. Proje, karmaşık ve yoğun işlem gücü gerektiren sistemlerin Linux ortamında çalışmasını sağlar ve blockchain teknolojisine olan bağımlılığı azaltır. Merkeziyetsizlikten ödün vermeden bunu başarmayı hedefleyen Cartesi projesi, merkeziyetsiz uygulamaları çok daha güçlü, geliştirilmesi kolay ve “taşınabilir” yapmayı hedeflemektedir.

CTSI Coin Nedir?

CTSI Coin internet ortamındaki ölçeklenebilirliği ağ düğümleri aracılığıyla merkeziyetsiz uygulamalara getirmeyi hedeflemektedir. CTSI  token özellikle Cartesi ağ düğümü işletmecilerini teşvik etmek için piyasaya sürülmüş bir kripto para birimi olarak bilinmekte. Bu da sistemin verilen teşvik sayesinde sıkıntısız ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

Cartesi Coin

CTSI Coin aşağıdaki sistemler için temel çekirdek görevine sahiptir:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.
  • Cartesi Core: Cartesi Core sistemi CTSI Coin’i teminat olarak kullanan ve “dürüst işlemi” zorunlu kılan bir arabulucuk mekanizmasına dayanır.
  • Cartesi Side Chain: Cartesi Side Chain (yan ağ) kullanıcıları CTSI kullanarak Cartesi üzerindeki merkeziyetsiz uygulamalar için geçici veri depolaması elde edebilir. Blok üreticileri CTSI blok ödülü alır ve işlem ücretleri direkt olarak Side Chain’e aktarılır.
  • Konsensüs Sistemi: CTSI token birçok kripto para projesinde olduğu gibi aynı zamanda ağın konsensüs sisteminin de çekirdeğidir. Yüksek hisseye sahip olan madenciler ellerindeki CTSI avantajı ile blok kazımında öncelik elde eder ve daha fazla söz hakkına sahip olur.

Cartesi Coin Yorum

Cartesi coin Binance kripto para borsasının avantajlarından faydalanan birçok kripto para biriminden birisi olarak bilinmekte. Binance üzerinde listelenmesi ile beraber ciddi bir yükseliş elde eden Cartesi, 2020 yılının Nisan ayında piyasaya sürüldü. 0,06 dolar seviyesinden piyasaya sürülen Cartesi’nin önce sert bir düşüş yaşadığı, Temmuz ayı itibariyle ise yükselişe geçtiği görülüyor.

Özellikle merkeziyetsiz finans uygulamalarının geleceğinin parlak olması ve son dönemde bunların inanılmaz yükselişler elde etmesi, CTSI Token için de olumlu bir hava yarattı. Cartesi Coin Binance üzerinde 22 Temmuz tarihinde 0,061 dolar seviyesine kadar yükselmeyi de başardı ve eski seviyesine geri döndü. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 456. kripto para birimi olan CTSI Coin, diğer DeFi projelerinin aksine henüz ciddi bir yükseliş elde edemedi.

Cartesi projesinin internet sayfasına bakıldığında, bunun tamamen merkeziyetsiz uygulamalar için geliştirildiği görülüyor. Akıllı kontratlar aracılığıyla ortadaki güvene dayalı ilişkiyi kaldıran Cartesi, hiçbir güven bağı olmadan her şeyin yolunda gitmesini sağlıyor. Bu da dApp kullanıcılarını ve geliştiricilerini Linux ile uyumlu uygulama geliştirmek için Cartesi ağına çekebilir.

Cartesi Coin Nasıl Alınır?

Binance Launchpad üzerinden piyasaya sürülen Cartesi, yine Binance üzerinden satın alınabilmekte. Cartesi Binance üzerinde Bitcoin, Tether ve Binance USD işlem çiftlerine sahip. Bu da hem stablecoin hem de Bitcoin yatırımcılarının kolaylıkla Binance borsası üzerinden CTSI Coin alabileceğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar