Cardano Cüzdanlarının Sayısı, 1 Yıl İçerisinde Yüzde 1200’lük Bir Artış Kaydetti: ADA, Nasıl Bir Fiyat Performansı Sergileyecek?

Cardano Vakfı, ADA cüzdanlarının sayısının 1 yıl içerisinde yüzde 1200'lük bir artış göstererek 190.000'den 2,5 milyona yükseldiğini açıkladı.
10:33
25 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano (ADA) cüzdanlarının sayısı, bir yılda %1200’lük bir artış kaydederek 190.000’den 2,5 milyona yükseldi.

Cardano Cüzdanlarında %1200’lük Artış

Cardano Vakfı tarafından paylaşılan verilere göre, ADA cüzdanlarının sayısı son 1 yıl içerisinde %1200’lük bir artış gösterdi. Kaydedilen bu artışta, başta ağa akıllı sözleşme işlevinin aktif edilmesi olmak üzere ekosistem bazlı gelişmeler büyük bir rol üstlendi. Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard, konuya ilişkin blog yazısında, Cardano’nun ilerlemesi ve büyümesi adına verimli bir yıl olduğunu ifade ederek ADA benimsemesinin arttığını gösteren birtakım zincir içi gelişmelerin altını çizdi.

CryptoCompare’in son Varlık Raporuna göre, Ekim ayında Cardano blok zincirinde 50.506 aktif adres varken, Kasım ayında toplam 216.072 aktif adres vardı.

Cardano Vakfı CEO’su Artan Benimsemeyi Yorumladı

Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard, ADA’nın artan benimsemesinin, büyük ölçüde ağa akıllı sözleşme işlevini getirerek merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarının geliştirilmesini sağlayan Alonzo Hard Fork’unun etkili olduğunu söyledi. Özellikle son dönemde Cardano’nun kurucusu ABD’li matematikçi Charles Hoskinson, gerçekleştirdiği ülke seyahatleri ile de ADA benimesinin yaygınlaşmasına önemli ölçüde katkıda bulundu.

ADA’da Güncel Görünüm

2021 yılında yüksek bir fiyat performansı sergileyerek Eylül ayında 3 dolar ATH seviyesini kaydeden ADA, son aylarda yaşanan gelişmeler ve piyasadaki genel düşüş eğilimi ile birlikte kısa vadede oldukça güç kaybetti. ADA, kripto para borsası eToro’nun delist haberinin ardından ilk önce 2 dolar fiyat seviyelerinin altında kalarak 1,70 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Ardından Bitcoin’in yönünü aşağı çevirmesi ve kripto varlıkların düşüş ivmesi kazanması ile birlikte ADA, ilk önce 1,50 dolar fiyat seviyelerine ardından ise güçlü destek seviyesi olan 1,20 dolar fiyat bandına düştü. ADA, ardından piyasanın yukarı yönlü hareketlenmesi ile kaydetmeye başladığı değer artışlarının ardından 1,40 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar