Cardano, Birlikte Çalışabilirlik Planı Çerçevesinde Yeni Bir Satın Alım Duyurdu

Birlikte çalışabilirlik, Cardano misyonunda öne çıkan plan olmaya devam ediyor.
18:23
31 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano blok zincirinin ticari kolu EMURGO, Cardano’nun birlikte çalışabilirliğini genişletmek amacıyla Infinity Blockchain Group’un IBS satın alma planlarını duyurdu. Cardano tabanlı merkezsiz borsa SundaeSwap, kısa süre önce Runtime Verification (RV) tarafından güvenlik denetimini tamamladığını duyurmuştu.

Cardano’dan Büyük Adım

Infinity Blockchain Labs (IBG), yıllardır süren bir zaman diliminde Cardano tabanlı çözüm ve hizmetlerin geliştirilmesinde rol oynamıştır. Blockchain Ar-Ge şirketi, PoS ve çapraz blok zincir birlikte çalışabilirliği konusunda uzman bir ekibe sahiptir. Satın alma, EMURGO’nun stratejik kaynaklarını güçlendirmeyi ve Cardano’nun bilinen diğer blok zincirlerle birlikte çalışabilirliğine yönelik araştırmaları hızlandırmayı amaçlıyor.

Birlikte çalışabilirlik, Cardano misyonunda öne çıkan plan olmaya devam ediyor. Bu strateji, lansmanından bu yana Cardano’nun temel değer önermelerinden biri olmuştur. Cardano’nun uzun vadeli hedefi, büyük miktarda kullanıcı verisini işlemek için yeterince ölçeklenebilir ve diğer blok zinciriyle entegre olabilen blok zincir teknolojisine dayanlı merkezsiz bir veri platformu oluşturmaktır.

Bu doğrultuda Cardano, UTXO modelini daha ölçeklenebilir, güvenli ve birlikte çalışabilir hale getirmek için çalışan bireyler ve kuruluşlarla iş birliğini başlatmak adına oluşturulan bir girişim olan UTXO ortaklığının bir parçasıdır. Eylül ayında SundaeSwap, Nervos ve Cardano zincirleri arasında birlikte çalışabilirliğe yönelik ileri bir adım olarak Nervos Blockchain ile stratejik bir ortaklığa adım attı.

Cardano, Çalışmalarını Sürdürüyor

Aralık ayının başında ise Cardano, ilk ERC-20 dönüştürücüsünün lansmanını gerçekleştirmişti. Converter ile topluluk, ERC-20 token’ların Ethereum’dan Cardano blok zincirin geçişini geliştirme yeteneğine sahip olacak ve böylece birlikte çalışabilirliği destekleyecektir.

Tüm gelişmelerin akabinde Cardano (ADA) fiyatı,beklentilerin altında kaldı. ADA fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.36 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar