Cardano (ADA) Teknik Analiz: On-Chain Veriler Neye İşaret Ediyor?

Özet

  • Akıllı sözleşme platformu Cardano (ADA) grafikleri hangi yöne hareket edecek? Kripto para biriminin zincir üstü verilerinde son durum ne?
01:30
15 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano (ADA) fiyatı zorlu bir 2022 yaşamış olsa da Santiment’in zincir üstü verilerine göre, mevcut konumda ADA’da yükselişe geçmek için iyi nedenler var. Ayrıca, 2 Eylül 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,09 dolardan hala %88,28 oranında uzaktayken, yılbaşından bugüne %45’in üzerindeki ralli yeni umutları körükledi.

Cardano Güncellemesi

Cardano’un IOG tarafından teknik gelişimi aktif olarak sürdürülmeye devam ediyor. Ayrıca Cardano yeni bir yazılım yükseltmesi gerçekleştirecek. “Valentine”, Plutus platformunda zincirler arası dApp geliştirme yoluyla zincir üzerinde güvenli etkileşimleri ve blok zinciri birlikte çalışabilirliğini ilerletmeyi amaçlamakta. Santiment’in son araştırmasının gösterdiği gibi, temelde güçlü olan bu nedenler zincir üstü verilere de yansıdı. Zincir üstü analitik firmasına göre, büyük yatırımcıların Cardano ağındaki işlemleri iyiye işaret. Ayrıca ADA balina işlemlerinin sayısı Şubat ayının başından bu yana büyük ölçüde arttı.

ADA On-Chain Verileri!

Santiment paylaştığı grafiklere de atıfta bulunarak, Ocak ayı boyunca gerçekleşen günlük yaklaşık 300 100.000 dolar üzeri işlemlerde çok büyük bir artış olduğunu açıkladı. Ancak daha küçük adresler de şu anda yoğun bir şekilde ADA biriktiriyor. FTX’in 9 Kasım’da çökmesinden bu yana, 10.000 ila 10 milyon ADA tutan balina ve köpekbalığı adresleri 659.53 milyon ADA veya yaklaşık 235.5 milyon dolar biriktirdi. Santiment’in de belirttiği gibi, Cardano’nun önemli oyuncularındaki bu geri dönüş çok iyi bir işaret olabilir.

Bununla birlikte hem iki haftalık fiyat düzeltmesine hem de ADA’nın henüz telafi etmeye çalıştığı 2022 düşüşüne bağlı olarak, Cardano tarihindeki ortalama zamana kıyasla mevcut konumda satın alma riski daha düşük. Ancak, ADA yatırımcılarının dikkat etmesi gereken düşüş ölçütleri de var. Bu nedenle Cardano ağındaki etkinlik şu anda geçtiğimiz dönemlere kıyasla nispeten düşük seviyelerde.

Yazı kaleme alındığında ADA 0.3858 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI