X


Cardano (ADA) Ekibinin Planı Ortaya Çıktı: İşte Yatırımcıları Bekleyenler

Cardano'nun Alonzo güncellemesi, akıllı kontrat desteği getirecek.
10:41
11 Nisan 2021

Elde ettiği yükseliş ile toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi sıralamasına kadar yükselen Cardano (ADA), bir süreden beri yatırımcıların beklentilerini karşılayamıyor.

Cardano (ADA), Rakiplerinin Gerisinde

DOT, BNB  ve ETH fiyatı ile beraber yükselen ADA uzun süreden beri  1,21 dolarlık seviyeden işlem görmekte. Bu da ADA’nın DOT, XRP, BNB ve ETH fiyatlarının yükselişi sonrası arka planda kalmasına yol açtı. Son 7 günde sadece %3,6 yükseliş elde eden ADA, son 24 saat içerisinde ise %1,8 değer kaybetti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ADA fiyatının daha önceki yükselişini teknik gelişmeler sağlamıştı ve yine yatırımcıların bunlara bel bağladığı söylenebilir. Cardano ekibi ise sonunda yatırımcıların beklediği açıklamada bulunarak Cardano blockchain ağını nasıl geliştireceklerini açıkladı.

Alonzo İçin Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Charles Hoskinson özellikle Mary hard forku sonrasında Alonzo güncellemesine dikkat çekmişti. Alonzo hard forkunun önümüzdeki ağustos ayında hayata geçirileceğini ifade eden Hoskinson, bu hafta yaptığı duyuruda ise Alonzo hakkında ek detayları paylaştı.

Cardano’nun arkasındaki IOHK tarafından yayınlanan bildiride, Alonzo güncellemesi ile beraber Cardano ağının akıllı kontratları tamamen destekleyeceği vurgulandı. Bu güncelleme ile beraber geliştiriciler Cardano ekosistemi üzerinde merkezsiz uygulamaları geliştirebilecek ve Ethereum ağının kullanışlılık seviyesine ulaşılacak.

Cardano Ağında Geliştirici Avı Başladı

IOHK buna ek olarak Cardano ağında merkezsiz uygulama geliştirmek isteyenlerin destekleneceğini de vurguladı. Geliştiricilerin Ethereum ağından direkt olarak Cardano ağına geçmesi büyük bir değişimin yaşanmasını sağlayabilir. Geliştirilecek olan uygulamaların kendini kanıtlayan geliştiricilerin ellerinden çıkması ise ADA’ya olan güveni arttıracaktır.

Akıllı kontratlar, Ethereum ağının da temelini oluşturmakta. Ethereum ağındaki DeFi sektörü tamamen akıllı kontratlar sayesinde aktif kalıyor ve Cardano CEO’su Charles Hoskinson bunu Cardano ağına da getirmek istiyor. Yıllardan beri beklenen gelişme ise sonunda hayata geçirilebilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar