X


Cardano (ADA), Binance Coin (BNB) ve Solana (SOL) Fiyat Analizi

Ekim ayı başından bu yana istikrarlı bir şekilde yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydeden lider kripto para birimi Bitcoin, 55.200 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor. Peki Cardano, BNB ve Solana'nun fiyat performansları ne durumda?
21:50
10 Ekim 2021

Toplam piyasa değeri 2,39 trilyon dolara ulaşan kripto para ekosistemi, işlem hacimlerinde bir miktar düşüşler kaydetti. Lider kripto para birimi Bitcoin ise, yazının yazıldığı esnada CoinMarketCap verilerine göre 55.200 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Cardano (ADA)

Piyasa değeri bakımından üçüncü en büyük kripto para birimi olan Cardano, son 24 saat içerisinde %2,8’lik bir değer kaybı yaşadı. Bir süredir 2,20 dolar ile 2,30 dolar seviyeleri arasında konsolide olan ADA, 71,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile 2,23 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Birçok analist Cardano’nun, geçtiğimiz aylardaki 3 dolar seviyelerine yükselerek sergilediği fiyat performansını henüz yakalayamadığını, fakat çok sayıda göstergenin ADA adına yükseliş sinyalleri verdiğini söylüyor. Yapılan teknik analizlere göre ADA’nın, öncelikle 2 dolar seviyesindeki destek bölgesini koruması ve ardından 2,9 dolar seviyesindeki direnç bölgesini kırması, ileriye dönük yukarı yönlü fiyat hareketleri gerçekleştirebilmesi adına oldukça önem arz ediyor.

Binance Coin (BNB)

Ekim ayı başından bu yana başlattığı yukarı yönlü fiyat hareketleri ile Binance Coin, kısa bir süre içerisinde en son 26 Eylül’de kaydettiği 325 dolar fiyat seviyelerinden, 7 Ekim’de kaydettiği 445 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi. Birkaç gündür aşağı yönlü fiyat hareketleri yapan BNB, son 24 saat içerisinde ortalama %1,5’luk bir değer kaybı kaydederek 415 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Yazının yazıldığı esnada Binance Coin, 64,2 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile CoinMarketCap listesinde 5. sırada yer alıyor.

Solana (SOL)

Solana, son 24 saat içerisinde gerçekleştirdiği %2,5’a yakın bir düşüş ile 153 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Bir süredir 150 dolar seviyelerinde konsolide olan SOL, Ekim ayı başından bu yana yavaş bir ilerleme kaydediyor. Analistler Solana’nın mevcut performansının, henüz 2021 yılı başlarından beri sergilediği yüksek fiyat performansından çok uzakta olduğunu söylüyor.

153 dolar seviyelerinden işlem gören SOL, tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH: 213 dolar) yaklaşık %30 aşağıda bulunuyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştimelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar