reklamı kapat
  • BTC  :  32.199,75 ₺
  • ETH  :  2.342,36 ₺
  • BCH  :  3.799,35 ₺
  • XRP  :  2,68 ₺
  • BTC 32.199,75
  • ETH 2.342,36
  • BCH 3.799,35

Canlı Müzik Platformu Viberate’in ICO’su Yaklaşıyor

22 Ağustos 2017
  • Coin TürkCoin Türk
Geçtiğimiz hafta tanıtım yazısı yayınladığımız, ICO’su 5 Eylül 2017’de başlayacak olan Viberate platformunu daha yakından inceleyelim..

Hâlihazırda aktif ve işler bir platform olan Viberate’de 120 binden fazla müzisyen bulunuyor. Site üzerinden istediğiniz sanatçıyı arayabilir, sanatçıya dair analitik içerik, medya akışı ve rezervasyon bilgileri gibi istediğiniz her türlü veriye erişebilirsiniz. Bu özelliğin hem müzik dinleyicileri hem de etkinlik organizatörleri için oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan ismini duyurmak isteyen bir müzisyen iseniz kendi profilinizi açarak etkinlik organizatörlerinin ve dinleyicilerin gözüne girebilirsiniz.

Viberate veri tabanına 120 bin müzisyenin yanı sıra 60 bin yeni konser salonu eklenmiştir. Bu salonlarda düzenlenecek konserlere göz atabilir ve etkinlikler için bilet alabilirsiniz.

Peki neden Viberate’e yatırım yapmalısınız? İşte bunun için 5 önemli sebep…

Tecrübeli Viberate ekibi: Viberate ekibi, müzik endüstrisinde 15 yıldan fazla çalışan kişilerden oluşuyor ve bu kişiler yalnızca iş ortağı değil, aynı zamanda yakın arkadaşlar. Müzik sektörü hakkında gereken her şeyi bilen deneyimli yöneticiler, yetenekli takım liderleri ve sadık çalışanlar bir araya gelerek Viberate’in bugünkü hâline şekil verdi. Viberate, daha önce kendilerine etkinlik yönetim bütçesi konusunda güvenmiş olan Philip Morris, Vodafone ve Hewlett-Packard gibi dev şirketlere hizmet verdi.

Önce müşterinin gözüyle bak: Projenin doğuşu, müzik endüstrisinde her gün onlarca yeni şeyin ortaya çıkmasına dayanmaktadır. Her gün yeni bir sanatçı piyasaya giriyor ve ne kadar tecrübeli olunursa olunsun sektörde her şeye hakim olmak zorlaşıyor. “Müşteriler için faydalı olmasını istediğin şeyin önce kendin için bir şey ifade etmesi gerekir” felsefesini benimsemiş Viberate, müşteri gözüyle bakılarak tasarlandı.

Gerçekçi ol: ICO patlamasıyla birlikte büyük fikirlerin kolayca proje aşamasına geldiği biliniyor. Ancak maddi hedefi belirlenmeyen ICO’ların sağlıklı olmadığını ve bu tür projelerin öncelikli amacının proje gelişimi değil para olduğunu söyleyebiliriz. Viberate ise kartlarını açık oynayarak gerçekçi davranıyor: 6 milyon dolar yatırımla, planlanan tüm özellikleri geliştirilebileceğini düşünüyor ve bundan sonra gelecek parayı, platformun dünya çapında tanıtımına, reklamına ayırmayı planlıyor. Bunun için de 6 milyon dolar yatırım almayı hedefliyor. Özetle Viberate’in minimum yatırım hedefi 1, maksimum hedefi 12 milyon dolardır.

Sitenin hâlihazırda hizmet vermesi: Viberate hayata geçirilmesi planlanan bir proje değil, hâlihazırda işlerliği olan bir hizmet. Site üzerinden canlı müzik dünyasını keşfe dalabilir, yeni konserler bulabilir veya müzisyenseniz kendiniz için bir profil açıp popülaritenizin nereye varacağını takip edebilirsiniz. Vibe token’leri alarak hâlihazırda değeri ve aktif bir üye kitlesi olan bir projeye katkıda bulunmuş olursunuz. Sitedeki veri tabanı, katkıda bulunan 50 bin kişinin eseridir.

Kayıt altına alınmış müziğin ilerlememesi: Günümüzde stüdyo kayıtlarının satışı giderek düşüyor. Albümlerin konserlerin bilet satışlarının artmasına yardımcı pazarlama araçları olmaktan başka bir işlevi kalmadı. Müzisyenlerin çoğu için temel gelir kaynağı konserler. Tam da bu yüzden Viberate, odak noktasını sürekli büyümekte olan canlı müzik sektörü olarak belirledi.

Vibe tokenleri öncelikli olarak platforma içerik ekleyerek katkıda bulunan kullanıcıların ödüllendirilmesinde ve platform üzerinden yapılan ödemelerde kullanılacaktır. Toplam sayısı 200 milyon olan VIB token’lerinin yüzde 60’ı ICO süresince dağıtılacaktır. Bir VIB token’inin değeri 0.1 dolardır. 5 Eylül’de başlayıp 4 Ekim’de bitecek ICO kapsamında ilk hafta katılımıyla yüzde 12 bonus kazanma şansı bulunuyor. Bonus yüzdesi ise her hafta kademeli olarak azalacak. Viberate ve ICO’su hakkında daha fazla bilgi almak için Viberate websitesini ve ICO sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sizleri Viberate danışmanı Charlie Shrem ve proje kurucularının platforma dair fikirlerini aktardığı video ile baş başa bırakıyoruz..

 

loading...