reklamı kapat
 • BTC  :  40.655,90 ₺
 • ETH  :  3.625,56 ₺
 • BCH  :  5.746,56 ₺
 • XRP  :  4,48 ₺
 • BTC 40.655,90 ₺
 • ETH 3.625,56 ₺
 • BCH 5.746,56 ₺

Byxpress ve MobileCoin Nedir? Nasıl Çalışır?

10 Kasım 2015
 • Coin TürkCoin Türk

Bitcoin’in 2009 yılında başlattığı kripto para dalgası hızlı bir şekilde dünyaya yayılmaya devam ediyor. Öyle ki, Bitcoin’den sonra binlerce alternatif coin tasarlandı ve piyasaya sürüldü. Bu coin’lerin çoğu kullanıcı isteklerini karşılamaktan çok uzaktaydı ve yok olmaya mahkum oldu. Günümüzde bir tema belirleyerek coin üretip piyasaya sunma dönemi artık bitti, devir dijital paraları farklı sektörlerle ve internet teknolojileriyle birleştirip yepyeni fikirlerle kullanıcılarla buluşturma devri.

mobileBu yazımızda size farklı bir yapıyla ortaya çıkan Byxpress ve MobileCoin‘den bahsedeceğiz. Byxpress; Türkiye ve Avrupayı da kapsamına alan ve dünya üzerindeki farklı ülkelerde çalışmalarına devam eden bir internet teknolojileri şirketi olarak hizmet veriyor. Coinsrace’in piyasaya sürdüğü dijital para birimi MobileCoin ise ilk olarak Byxpress tarafından kabul görmüştür.

Byxpress.com platformu şu anda Türkçeyi’de kapsayan 11 farklı dilde yayın yapıyor, çeşitli özellikler sunuyor. Bu özellikler arasında; arama motoru, haberler, alışveriş, eğitim, oyunlar, online bilet, otel rezervasyonu, televizyon ve radyo kanalları ve sosyal medya gibi farklı servisler yer alıyor. Bu servisleri kullanmak ise tamamen ücretsiz. Byxpress’i daha kolay anlamak için yahoo veya mynet’e benzer bir platform gibi düşünebilirsiniz.

Byxpress şirketinin temel amacı olabildiğince siteye trafik yaratarak ürün ve hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırabilmek. Ayrıca bunu sağlamak için aktivite ödülleri, reklam bonusları ve pazarlama bonusları gibi çeşitli promosyonlarla kullanıcılarıyla gelir paylaşımı yaparak tüketicilerin internet üzerindeki çoğu şeye tek bir platformdan ulaşmasını sağlıyor.

mcoin1Byxpress’i farklı kılan en önemli özelliklerinden biri de, ödül olarak verdiği MobileCoin adı verilen dijital para birimi. MCoin kendi piyasasına sahip ve aynı diğer altcoin’ler gibi alınıp satılabiliyor. Mcoin’in borsası olan Coinsrace platformu üzerinde yapılan işlemlerde arz talep dengesine göre alış ve satış fiyatları oluşuyor ve bu borsa yalnızca Byxpress kullanıcılarına hizmet veriyor. Böylece borsa üzerinde yapılacak spekülasyonlar engelleniyor.

Tabiki borsadan satın alma dışında MCoin üretebilmek de mümkün. Burada Coinsrace’in üretmiş olduğu CRX madencilik ekipmanları devreye giriyor ve bu cihazlar ile ayrıca MobileCoin üretilebiliyor.

Şirketin sağladığı bilgilere göre Romanya’da BMW ve Yamaha şirketleri MCoin kabul noktası oldu ve MCoin ile ürün satışı gerçekleştirildi ve satışlar devam ediyor. Ayrıca Güney Afrika’da altın madeni ve rafinerisi bulunan SVET ZLATA şirketi MCoin kabul noktası olmayı kabul etti ve dünyanın her yerine kapıda teslim altın, elmas, gümüş, paladyum vb. değerli metaller gönderebiliyor. Dev finans şirketi Divisa Capital de MCoin kabul edenlerden, MobileCoin ile Divisa arasında protokol yapıldı, ilk işlemler 2016’da başlayacak.

Aşağıda Mcoin ile ilgili bazı istatistiksel bilgiler görülebilir.

 • Mayıs 2015’de değeri 1,03 Euro’ya ulaştı,
 • Platform üzerindeki günlük işlem miktarı 500 ila 1000 işlem,
 • Ortalama işlem hacmi 236 Mcoin,
 • Toplam işlem miktarı 30 milyon Mcoin’den fazla.

nICBKn0N

Uzak doğuyu büyük bir pazar olarak gören Byxpress, farklı ülkelerde yeni ofisler açmaya devam ediyor. Bu bağlamda, yakın zamanda şirketin Hong Kong ofisi açılacak. Ocak 2016’da da Tayland’da Orta Asya ve uzak doğu lansmanının yapılacağı ifade ediliyor. Byxpress’in Türkiye Genel Müdürlüğü ise Dap Royal Center’da bu yıl içerisinde açıldı ve hizmetlerine başladı.

Byxpress’in ayrıca 17-18 Şubat 2016 tarihinde Amsterdam’da gerçekleştirilecek olan ve Roger Ver gibi kripto para dünyasının ünlü isimlerinin katılacağı kripto para  etkinliğine ana sponsor olduğunu da belirtmekte fayda var.

Byxpress ve Mobilecoin ile ilgili daha detaylı bilgi almak için kurucu ortaklardan Armağan K. Acar ile iletişime geçebilirisiniz.

İletişim bilgileri:

themagic.pagebyxpress.com

armagan_acar@hotmail.com

Byxpress Türkiye Genel Müdürlüğü: Dap Yapı Royal Center K.1 No:4 Maltepe/İstanbul

loading...
 • Süleyman Tavşan
  2 yıl önce

  Geleceğin fenomen kripto parası.Gelecek bir tık uzağınızda.

  haber.pagebyxpress.com

  byxpress@outlook.com.tr

  1