Reklam

Büyük Firma Etkinlik Havuzuna Solana’yı Ekliyor!

Nansen, 53.000 NFT Koleksiyonu için analitik veriler eklediğini kullanıcılarıyla paylaştı. Solana ağı entegrasyonu ise merak uyandıracak gibi duruyor.
00:20
1 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Nansen, 53.000 NFT Koleksiyonu için analitik veriler ekledi ve açıklamalar bunun ardından geldi. Traderlar artık Solana ağında da daha önce yalnızca Ethereum‘daki kullanıcıların erişebildikleri mevcut olan yükselen NFT projeleri hakkında derinlemesine verilere erişebilir duruma geldiler.

NFT ve DeFimarkets’teki traderlar tarafından kullanılan bir blok zinciri analiz platformu olan Nansen, bugün Solana‘yı tamamen entegre ettiğini ve yükselen NFT pazarına analiz sağlayan bir dizi gösterge tablosu ve özelliği başlattığını duyurdu.

Projenin Yol Haritası

Firma, yetenekleri 2022’nin ilk çeyreğinde başlatma niyetiyle geçen Kasım ayında Solana için planlarını ilk kez açıkladı. Nihayetinde Nansen, Nisan ayında, gözetimsiz ticaret, borçlanma ve borç vermeyi mümkün kılan DeFi protokolleri için bazı entegrasyonlarla destek sunmaya başladı. Şimdi Nansen, derinlemesine Solana NFT işlevselliğini hayata geçirdi.

Nansen, kripto piyasası eğilimlerini analiz etmek için bir dizi gösterge tablosu ve araç sağlayıcısı olarak dikkat çekiyor. Firmanın cüzdan etiketleme hizmeti, NFT ve DeFi pazarlarındaki kilit traderları tanımlayarak diğer kullanıcılara “akıllı kripto para” lider tabloları gibi özellikler aracılığıyla faaliyetlerine bir bakış sağlıyor.

Ayrıca, trend olan NFT koleksiyonlarına ve pazarlarına bir bakış sunuyor ve bazı Ethereum NFT yatırımcılarının favorisi haline gelmiş durumda. Artık Solana traderları, Nansen’in blok zinciri platformunda 53.000’den fazla NFT koleksiyonunu kapsayan panoları ile aynı tür verilerden yararlanabilir.

Nansen’in bazı gösterge tabloları, Nansen Lite hizmetine kaydolan kullanıcılara ücretsiz olarak sunulurken, diğer özellikler için ücretli abonelik gerektiriyor.

Nansen ayrıca kısa süre önce kripto ve NFT topluluklarının sohbet etmesi ve şifreli doğrudan mesaj alışverişi yapması için tasarlanmış Nansen Connect adlı bir Web3 mesajlaşma hizmeti başlattı. Firma en son geçen Aralık ayında 75 milyon dolarlık B Serisi finansman sağladı.

Solana NFT’leri

Bununla birlikte, Okay Bears ve Trippin’ Ape Tribe gibi bazı popüler Solana NFT koleksiyonları, son birkaç ayda önemli bir yükseliş yakaladı, hatta 24 saatlik bir süre içinde ticaret hacmi açısından popüler Ethereum projelerini geride bıraktılar.

OpenSea ve Rarible gibi yerleşik pazar yerleri, son aylarda Solana NFT’lerine destek eklemiş olsa da, şu anda 1,6 milyar dolar değerindeki en büyük Solana pazar yeri Magic Eden, şimdiye kadar Solana alanında baskın olmaya devam etti.

NFT’lerin popülaritesi 2021’de patladı, yaklaşık 25 milyar dolar değerinde ticaret hacmi yarattı ve son ve devam eden kripto piyasası çöküşünden önce 2022’ye kadar hızla devam etti ama Ethereum fiyatının düşüşüyle birlikte ve piyasadaki kötü yönlü harekete bağlı olarak şu anda NFT piyasasında da bir düşüş olmakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar