Bugün Büyük Gün! 4 Kripto Uzmanı Neler Düşünüyor? Güncel BTC Yorumu!

Özet

  • Bitcoin fiyatı sıkıcı hareketine devam ediyor. Peki uzmanların güncel görüşlerine yönde?
12:55
7 Nisan 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para yatırımcılarının Nisan ayından beklentisi yüksekti ancak şimdilik piyasa beklenen tepkiyi vermedi. Bir süredir sıkıcı hareket eden Bitcoin fiyatı henüz 30.000 dolardan tamamen vazgeçmiş de değil. Peki uzmanların kısa vadeli beklentileri neler? Bitcoin yükselişi sürecek mi? İşte detaylar.

Kripto Paralar Yorum

Bugün istihdam ve ücretler konusunda heyecanla beklenen veriler gelecek. Makro ekonomik veriler açısından büyük gün bugün ve volatilitenin artık yeniden artması bekleniyor. Fiyat son birkaç gündür neredeyse yatay seyrediyor. Popüler kripto para analisti Poppe güncel durumla ilgili şunları söyledi;

“Beklentiler, geçen aya benzer şekilde işsizlikte %3,6’yı göreceğimiz yönünde. Bu haftanın finansal rakamlarına dayanarak, %3,7-3,8 beklemeyi tercih ederim. Sonuç; DXY aşağı, BTC değişmedi ve aykırı değerin ne kadar olacağına bağlı olarak endeksler aşağı/yukarı.”

Bitcoin fiyatının yatay seyrediyor olması altcoinler için aslında bir fırsat. Birçok altcoin bu süreçte ciddi ara ralliler yaptı. Bitcoin sıkıcı hareket etse de altcoinlerin bir kısmı durumdan memnun. Poppe ayrıca şunları söyledi;

“Bitcoin sıkıcı bir ruh hali içinde kalmaya devam ediyor. Haftalardır konsolide olurken, eski altcoinler patlıyor. Burada hala 27.600 doların devam etmesi gereken desteğe bakıyorum. Eğer bu destek kaybolursa, 25.000-25.400 dolar seviyesi muhtemel görünüyor. Tarım Dışı İstihdam aracılığıyla burada tutunmak -> bir sonraki 30.000 dolar”.

Bitcoin ve Altcoinler Yükselecek Mi?

Crypto Tony takma isimli popüler analist benzer görüşler ifade ederek Poppe’ye katıldı. Kıdemli kripto analisti devam eden yatay seyrin altcoinlerde daha büyük hareketleri tetiklemesi konusuna özellikle eğiliyor. Eğer bu devam ederse sermayenin hareket ettiğine işarettir ve Tony bunu iyi olduğunu söylüyor. Diğer bir kıdemli analist Anbessa ise Poppe ile benzer aşağı yönlü hedefler gösterdi ve savunulması gereken önemli bir gün içi seviye olarak 27.940 dolara işaret etti.

Bu arada volatiliteyi inceleyen popüler analist HornHairs, Bollinger bantlarının sakin koşulların kırılmak üzere olduğuna dair bir işaret sunduğunu belirtti.

“Bitcoin volatilitesi tüm yıl boyunca olduğu kadar sıkı bir şekilde daralıyor. Oyunlar kısa süre içinde başlayacak. Önümüzdeki dalgalanma için tercih ettiğiniz silahların tozunu alın”

Ve elbette tüm bu görüşler tahminden öte şeyler değil. Üstelik kimse geleceği göremiyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI