X


Bu Üç Kripto Para “Dönüşü Olmayan Noktaya” Geriledi: Risk Artıyor

Önde gelen DeFi projeleri düşmeye devam ediyor.
17:21
30 Ekim 2020

Eylül ayında bütün kripto para piyasası sert bir düşüş yaşasa da DeFi projelerinin bunların arasında en çok gerileyen projeler olduğu bilinen bir gerçek. DeFi endüstrisi 2020 yılında ve özellikle Ağustos ayında inanılmaz bir patlama yaşasa da Eylül ayındaki düşüş birçok projeyi dönülmez noktaya kadar sürükledi.

BAND, AAVE ve YFI Düşüyor

1,27 milyar dolarlık toplam piyasa değerine ulaşan Yearn Finance gibi önde gelen DeFi projeleri ise yükselişten en çok fayda sağlayanlar olmanın yanı sıra düşüşten de en çok etkilenenler arasına girdi. 12 Eylül tarihinden beri yaklaşık 900 milyon dolarlık toplam piyasa değeri kaybı yaşayan YFI’ye, BAND VE AAVE de eşlik etti. Bir zamanlar sektörün en çok yükseliş getiren üç DeFi projesi olan BAND, YFI ve AAVE şu an uzmanlara ve teknik analize göre dönüşü olmayan noktaya geriledi.

DeFi Nedir? › CoinTürk

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

45.000 dolara kadar yükselen YFI bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 10.049 dolardan işlem görmekte. Aave ise 30 dolarlık fiyata kadar gerileyerek sadece 1 aylık sürede değerinin büyük bir kısmını kaybetti. BAND da 7 gün içerisinde %32 gerileyerek yeniden 5 dolar seviyesinin altına kadar indi ve tehlike çanları bu üç kripto para projesi için hiç olmadığı kadar güçlü çalıyor.

Aslında şu an yaşanan düşüşe katkı sağlayan bir diğer unsur da kripto para piyasasında yaşanan genel kıyım. Bitcoin, ETH ve XRP de dahil birçok kripto para birimi son 2 gündür ciddi bir düşüş yaşadı ve yaşamaya da devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar