Bu Sıralama Kriptolara Bakış Açınızı Değiştirebilir: İşte İlk 20 Altcoin!

Paul Barron Network tarafından yapılan ve piyasa değerinden bağımsız olan bu sıralama farklı bir durumu ortaya koyuyor.
15:16
24 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para ve Blockchain ile teknolojinin geleceğine odaklanan bir Youtube kanalı olan Paul Barron Network, tamamen duygu ve büyüme verilerini kullanarak ilk 20 altcoin’i sıraladı. Yapılan açıklamalara göre bu ay, Polygon (MATIC), Avalanche (AVAX) ve tabii ki büyük bir ralli yaşayan ve tüm zamanların en yüksek seviyelerinde olan Terra (LUNA) tarafından yönetiliyor gibi görünüyor.

İlk 10’daki Kripto Paralar

Duygu ve büyüme oranlarına göre Polygon (MATIC) %80,33 ile ilk sırada, Avalanche (AVAX) %79,51 ile ikinci sırada ve Terra (LUNA) %79,26 ile ikinci sırada yer alıyor. Öte yandan dördüncü sırada yer alan Arweave (AR) bir miktar dengesiz olsa da güçlü bir şekilde kendisine yer buluyor. AR %78,57 ile sağlam bir performans sergiliyor.

Bunlara ek olarak görselden de anlaşılacağı gibi Binance Coin (BNB) 5. sırada, Elrond (EGLD) altıncı sırada,  Theta Network (THETA) 7. sırada, Solana (SOL) 8. sırada, Hedera Hashgrap (HBAR) 9. sırada ve Near Protocol (NEAR) 10. sırada yer alıyor.

İlk 20’deki Kripto Paralar

Duyarlılık sıralamasında ikinci 10 kripto para sıralamasında The Graph’in (GRT) %74,49 ile 11. sırada yer aldığı görülüyor. Algorand (ALGO), %76 duyarlılık ve %76.11 büyüme ile 12. sırada yer alırken, Polkadot (DOT) her ne kadar geride kalmış olsa da 13. sıra ile listeye girmeyi başarıyor.

Bunlara ek olarak Harmony (ONE) duyarlılıkta 14. sırada karşımıza çıkıyor ama büyüme oranının çok düşük olduğu görülüyor. Ayrıca 15. sırada yer alan Fantomun da (FTM) büyüme oranının düşük olduğu görülüyor. Dolayısıyla analistler, kripto para birimlerinde sadece duygular ile hareket edilmesinin yanlış olduğunu ve göstergelerin de bunu kanıtladığını ifade ediyor.

Öte yandan Tezos (XTZ) 16. sırada, Basic Attention Token (BAT) 17. sırada, Helium (HNT) 18. sırada, Quant (QNT) 19. sırada ve Ripple (XRP) 20. sırada yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar