Bu Rapor, İngiliz Yatırımcıların En Çok İlgi Gösterdiği Kripto Parayı Ortaya Koydu

Popüler kripto para birimi XRP, Birleşik Krallık lokasyonunda popülarite kazanıyor.
22:01
15 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakın tarihli bir analize göre İngiltere merkezli bireysel yatırımcılar, Ripple‘a yoğun ilgi gösteriyor. Popüler kripto para birimi XRP, Birleşik Krallık lokasyonunda popülarite kazanıyor. XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.15 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Birleşik Krallık Lokasyonunda Ripple İlgisi

Finance Magnates raporuna göre Ripple (XRP), Birleşik Krallık’taki kripto para yatırımcıları arasında popülerlik kazanıyor. Bunun yanı sıra XRP’nin ardından ADA popülerlik sırasında ikinciliği alıyor. eToro tarafından paylaşılan verilere göre bu yılın üçüncü çeyreğinde Birleşik Krallık’taki bireysel yatırımcıların popüler kripto para birimi XRP’ye olan ilgisinin arttığı ve daha fazla yatırım yapmaya başladığı kaydedildi.

Bu yılın ikinci çeyreğinde %4 artış kaydeden XRP yıllık bazda %379 büyüme ortaya koydu. ADA, İngilizce yatırımcıların XRP’den sonra en çok ilgi gösterdiği kripto para oldu.

Son üç aylık zaman diliminde ADA, popülerlik açısında Ethereum’u geride bıraktı. Cardano, 2021 yılında %1.230 artış ile büyük kazanımlar elde etti.

İngiltere’de CBDC çalışmalarına katkı sağlamak adına Ripple, Dijital Pound Vakfı’na dahil oldu. Ripple, dijital pound sterlin sürecini hızlandırmak adına ortaklık anlaşması imzaladı. Ripple’ın politika başkanı Susan Friedman’a göre bu ortaklık küresel finansal sistemin evrimi için faydalı olacak.

Bu anlaşmanın parçası olarak Ripple, CBDC‘lerle ilgili teknik konular ve politikalar konusunda çeşitli ülkelerdeki merkez bankalarıyla işbirliği yapmaya devam edecek.

XRP Fiyatı

XRP fiyatı, genel piyasa trendini takip ediyor. Ripple ile SEC arasındaki dava sürerken bir süredir beklentilerin altında kalan XRP, 1.10 doları aşarak yükseliş trendini onayladı. XRP, yaklaşık 5 ay öne 1.90 dolar seviyelerine uzanarak 2 doların kıyısından dönmüştü.

Bununla birlikte uzmanlar, Ripple davasına bağışıklık kazanan XRP‘nin momentum eksikliğine dikkat çekiyordu. Popüler kripto para, 1.10 doların üzerindeki seyrini sürdürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar