Bu Metaverse Coin’i Neden ATH’den Uzaklaştı? İşte İncelemenin Detayları!

Metaverse coin'lerinin düşüşünü en derin şekilde yaşayan bu coin'de yaşanan son fiyat gelişmeleri balinaları hareketlendirdi.
00:06
1 Ekim 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Enjin Coin (ENJ), son birkaç gündeki birikim seviyeleri göz önüne alındığında Ethereum (ETH) balinalarının dikkatini çekmeyi başardı. ERC-115 Token’ı etrafında önemli bir gelişme olmamasına rağmen, bu konuda başarılı olmuş gibi görünüyor.

WhaleStats’a göre, ilk 100 ETH balinasının içerisinde bulunduğu kişiler tarafından yapılan token alımları ENJ’nin ilk 10’a girmesini sağladı. Artan aktivitenin ardından, ENJ’nin değeri 0,53 dolara yükseldi. Böylece, balinaların ellerindeki toplam değer 13,30 milyon dolara yükseldi.

Tam Toparlanma Yaşanmadı

Birikime rağmen, ENJ %5,84’lük yedi günlük düşüşün izlerini temizlemeye hazır görünmüyordu. Santiment’e göre, Enjin zincirindeki ağ etkinliği önemli ölçüde artış gösterememişti. Bir günlük sirkülasyon 2,39 milyondan 3,17 milyona yükselmiş olsa da, 17 Eylül’e kıyasla kayda değer değildi.

Daha fazla yatırımcı işlemlere katılırken, aktif adresler bir günlük sirkülasyona kulak asmadı. Yazım saatine göre ENJ aktif adresleri 371’den 363’e düşmüştür. Genel olarak, son zamanlar dikkate alındığında daha az sayıda bireysel yatırımcı ENJ ile ilgilendi.

NFT boyutu dikkate alındığında, ENJ’nin 28 Eylül’deki performansı büyük bir düşüş gösterdi. Söz konusu tarihte kaydedilen 5,64 milyon dolar düşünüldüğünde, mevcut satışların düştüğü görülüyor. Toplam NFT ticaret hacmi 834.000 dolar iken, NFT yatırımcıları bazı ENJ dijital varlıklarına sahip olmak için daha düşünceli davranmaya başlamış gibi görünüyordu.

Ancak, diğer taraftan bazı değişiklikler bekleyen yatırımcılar hayal kırıklığına uğramış olabilir. Bunun nedeni, toplam işlem hacminin yazım zamanında 1,77 milyon dolar olmasıydı. Bu koşulların bir sonucu olarak, ENJ balina aktivitesi yükselişler sunmaya yardımcı olmayabilir.

Dolayısıyla, ENJ’nin daha önce iddia edildiği gibi tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) yaklaşmasını şu şartlarda beklemek mümkün olmayabilir. Bununla birlikte, ENJ’in ralli için rayından çıktığını varsaymak aceleci olabilir. Düşünceleri doğrulamak ya da çürütmek için grafiklerde neler olduğunu kontrol edelim.

Boğalar Mı Ayılar Mı?

Günlük grafikte, ENJ net bir yön sinyali göstermiyordu. yönlü hareket endeksine (DMI) göre, ENJ alıcıları (yeşil) ve satıcıları (kırmızı) neredeyse aynı yönde, aynı momentumda ilerliyordu.

Bu yazının yazıldığı sırada, satıcılar 23,12’de daha fazla güce sahipken, alıcıların pozisyonu 11,74’teydi. Ortalama yön endeksi (ADX) (sarı) yükseliş eğilimine rağmen ne boğaları ne de ayıları destekledi. Yazım zamanında ENJ, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre 0,4552 dolardan işlem gördü.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar