Reklam

Bu Meme Token’daki Yakımlar Dikkat Çekiyor: Fiyat Yüzde 13 Arttı!

Meme token’larda yakımlar yolu ile arzlar azaltılmaya devam ediyor ve bu durumun fiyatlara bir şekilde etki etmesi bekleniyor.
23:20
25 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

@babydogeburn_ Twitter hesabı, son birkaç saat içinde 2.018.896.967.261 BabyDoge Coin‘in toplam arzdan çıkarıldığını dile getirdi. Yani belirtilen miktar kadar meme token yakılmış oldu. Bu Durum fiyatı etkiledi mi?

BabyDoge Yakımları

Yapılan açıklamalara göre BABYDOGE’de 876.668.446.039, 802.206.663.474 ve 341.857.169.748 adet olmak üzere ve toplam değeri yaklaşık olarak 3.372 dolar olan token yakıldı.

Öte yandan BabyDoge topluluğu, düzenli token yakma yoluyla, meme token’ın arzını bir noktaya kadar azaltmayı planlıyor ve bunun fiyatın artmasına yardımcı olacağı düşünülüyor. Yakımlar yoluyla BABYDOGE token’lar hiç kullanılmayan ve kullanılmayacak olan cüzdanlara gönderiliyor ve bu işlemler burning yani yakım olarak nitelendiriliyor.

Buna ek olarak aynı durum piyasa değeri bakımından en büyük ikinci meme token olan Shiba içinde geçerli. Shiba topluluğu geçen yıldan bu yana günlük ve haftalık yakımlar yapıyor. Ancak bu yakımların şu an için fiyatı etkilemediği görülüyor.

BABYDOGE Fiyatı

CoinMarketCap tarafından paylaşılan verilere göre son 24 saatte BabyDoge fiyatı yüzde 13’ten fazla arttı. Varlık yazının yayına hazırlandığı sırada 0.000000001699 dolardan işlem görüyor.

Bunlara ek olarak bu haftanın başlarında, BabyDoge topluluğu meme token’da 14,2 katrilyonun gibi büyük bir yakım yaptı. Ancak yaşanan son fiyat artışının kesin bir şekilde yakımlara bağlı olduğunu söylemek zor. Çünkü genel kripto para piyasası ile birlikte meme token’larda da yukarı yönlü hamlelerin geldiğini görüyoruz ve BABYDOGE’nin de genel yukarı yönlü hamlelerden etkilendiğini ifade edebiliriz.

Bunların yanında her ne kadar meme token’lar popüler olsa da analistler meme token konusunda yatırımcıların çok temkinli olması gerektiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar