X


Bu Lüks Araçları Bitcoin (BTC) İle Satın Almak Mümkün

Amerika merkezli bir lüks araç satış firması ödeme seçeneklerine Bitcoin ve Bitcoin Cash'i dahil etti. Firmanın ürün yelpazesinde Bentley, Bugatti ve Rolls Royce gibi dünyaca ünlü araçlar yer alıyor.
08:30
8 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto paralarla yapılabilecekler listesine her geçen gün bir kalem daha ekleniyor. Post Oak Motor Cars isimli lüks otomobil satış firması geçtiğimiz günlerde kripto paraları bir ödeme yöntemi olarak kabul etti. Firmanın kabul ettiği kripto paralar Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH).

ABD merkezli lüks otomobil satış firması, Amerikan iş adamı Tilman Fertitta’ya ait. Fertitta ticari işletmesine kripto para ödeme sistemi BitPay’i entegre ederek müşterilerinin kripto para ödemeleriyle lüks araçlar satın almasına imkan sağladı. Firma tarafından konuya ilişkin yayımlanan basın açıklamasında Teksas merkezli şirketin tüm dünyadan yapılacak ödemeleri kabul edeceği belirtildi.

Firmanın sahibi Fertitta konu hakkında yaptığı açıklamalarda şirketinin bu hamlesini gerekçelendirdi. Fertitta müşterilerine “en iyi satın alma deneyimini sunmak” ve aynı zamanda “tüm dünyadaki müşterileri firmaya çekebilmek” amacıyla bu ödeme seçeneğinin aktif edildiğini belirtiyor. Bu sayede müşteriler ödemelerini daha hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilecek.

Milyar dolarlık bir servete sahip olduğu bilinen Fertitta geçmişte kripto paralara yönelik ilgi çekici açıklamalarıyla gündeme gelmişti. Fertitta bir keresinde “yetkililerce garanti altına alınmadığı için hiç kimsenin Bitcoin satın almayacağını” savunmuştu. Görünüşe bakılırsa ünlü milyarderin bu fikri bir hayli değişmiş.

Otomotiv sektörünün kripto para alanına gün geçtikçe daha fazla dahil olduğu biliniyor. Sektörün deneyimli isimlerinden Ford ve Mercedes-Benz markasıyla tanınan Daimler AG de bu alana yönelik bazı adımlar atmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar