Bu Kullanıcılara Airdrop Verilecek! Şartları Sağlıyor Olabilirsiniz!

Eğer şartları sağlıyorsanız siz de 300.000 tokenden payınıza düşen kısmı alabilirsiniz. Peki şartlar ne?
21:25
6 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasalarında yatırımcıların neredeyse tamamı airdrop kavramına aşina, bugüne kadar birçok airdrop kullanıcılara binlerce dolar kazandırdı. Sadece dYdX airdrop sürecinde bile yatırımcıların binlerce doları olmuştu. Bugün ise farklı altcoin, şartları sağlayan kullanıcılara kabaca 92’şer dolarlık airdrop verecek. Peki şartları sağlıyor musunuz?

İçerik Rehberi

OP Token Airdrop

Optimism ağını kullanan kripto para yatırımcıları token piyasa sürülmeden önce OP tokenlerini airdrop olarak altmış ve yüzlerce dolar kazanmıştı. Hatta daha aktif kullanıcıların kazançları binlerce doları aştı. DeFi platformu 1inch ilk olarak Ağustos 2021’de Optimism ana ağında konuşlandırıldı. Kullanıcılar bu hareketin ardından eğer platformda işlem yaptıysa dağıtılacak 300.000 OP tokenden payına düşeni alacak. Bu hareket Optimism layer2 ölçekleme çözümündeki etkinliği daha da teşvik edecek.

Bugün yapılan açıklamada 1inch, airdrop için 3.782 cüzdanın seçildiğini söyledi. Güncel fiyattan (her kullanıcı eşit miktarda alacak) yatırımcılar 92 dolarlık OP token ile ödüllendirilmiş olacak. OP token Optimism’in yerel kripto para birimdir ve topluluk üyelerinin yönetim kararlarına katılımını sağlar.

OP Token

Yazı hazırlandığı sırada 1,17 dolar değerinde olan OP Token son 24 saatte BTC karşısında %2,79 değer kazandı. Son 30 günde ise 0,99 dolar ile 2,05 dolar arasında hareket etti. Yönetim tokeni, Mayıs ayında ilk kez listelendiğinde 4,57 dolar gibi yüksek bir seviyeden işlem görmüştü. Ancak o zamandan beri temel piyasa koşulları ve OP tokenle ilgili (airdrop dağıtımı sorunları, kaybedilen tokenler vs) problemler nedeniyle altcoin aşırı volatiliteyle işlem gördü.

1inch, Ağustos 2021’de Optimism’de konuşlandırıldı ve kurucu ortak Sergej Kunz, entegrasyonun ardından işlemlerin hızlandırılması sözünü yerine getirdi. Perşembe günü Kunz, 1inch’in Optimism ile entegrasyonunun “ağda önemli aktivite” artışına neden olduğunu söyledi.

Şirket, Ağustos 2022 itibariyle, 45.000’den fazla cüzdanın Optimism’de 1inch protokolüyle etkileşime girdiğini açıkladı.

DeFi Llama’ya göre, Optimism çözümünün toplam kilitli değeri ağustos başında 1,1 milyar doların üzerine çıktı ve zirve yaptı. Ancak o günden beri önemli miktarda düşüş oldu. Bugünler Optimism için TVL 892,9 milyon dolardır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar