Bu Kripto Parada Boğa Formasyonu Sürüyor? Buradan Alınır Mı?

Kripto para yatırımcılarının heyecanlı bekleyişi sürüyor. Bu formasyon daha fazla yükselişe işaret ediyor.
18:44
30 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto paralardan biri grafiğindeki oluşumla dikkat çekiyor. Devam eden boğa formasyonu yatırımcılar kar getirir mi? Teknik analiz, yatırımcıların fiyat hareketlerine karşı tepki ve duygu değişimlerini ölçer. Bunu yaparken yıllardır tecrübe edilen örüntüler, formasyonlar, modeller kullanır. Bu kripto para için boğa formasyonu devam ediyor.

Ripple (XRP) Neden Düştü?

20 Eylül’de, 0,385 dolarlık dirençten yükseliş kırılması, XRP fiyatını üç aylık bir konsolidasyondan çıkardı. Bunun temelinde SEC davasındaki kritik gelişme var. Bu konuyla ilgili detayları, yeni gelişmeleri zaten anlık olarak paylaşıyoruz. Piyasa duyarlılığının artmasıyla birlikte, altcoin 0,5523 dolarlık zirveye ulaştı. Bununla birlikte, kripto pazarındaki bazı keskin satışların ortasında, Ripple (XRP) fiyatı önemli bir düzeltmeye tanık oldu.

Son geri çekilme XRP fiyatının %61,8 Fibonacci düzeltme seviyesine (0,42 dolar) kadar inmesini sağladı. Ancak düşüş reddedildi ve XRP fiyatı 0,44 doların üzerinde günlük mum kapattı. Yüzde 50’nin üzerinde bir rallinin ardından böylesine bir düşüş makul karşılanabilirdi. Neyse ki korkulan olmadı.

XRP Coin Yükselir Mi?

29 Eylül’de, XRP fiyatı morning star mumuyla 0,446 dolarlık destekten toparlandı. Uzun kuyruk reddi ile iliştirilmiş bu yükseliş mum modeli, 0,446 dolarda yüksek bir talep bölgesi olduğunu gösteriyor. Fakat yine de 0,513 dolar bölgesindeki satışlar fiyatın önünde halen engeldir. XRP fiyatı bugün 200 günlük EMA desteğinin üzerinde tutunuyor. Eğer alıcıların iştahı şimdi olduğu gibi kalırsa XRP fiyatı direnci aşabilir. Bu kırılma da yatırımcıların rallilerde satış yerine artık düşüşlerde alıma yöneldiğini gösterir.

Teknik taraftaki diğer detay ise oluşan dip formasyonuydu. Bu yükseliş modeli, XRP fiyatını yükseliş eğilimine sokar ve sürekli satın alma ile XRP Coin’in fiyatını 0,56 dolar ile 0,66 dolar arasındaki bir zirveye itiyor. Tersine, satıcılar 0,513 dolarlık direnci savunmaya devam ederse, yükseliş beklentisi tersine döner.

Önemli EMA’ların (20, 50 ve 100) yükselişi devam eden yükseliş dalgasını destekliyor. Ayrıca, 20 günlük EMA, yükselen fiyatta dinamik destek görevini üstleniyor. Kısa vadeli yatırımcılar için bu detay işe yarabilir. Olası düşüş senaryosunda 0,446 ve 0,423 dolar sevileri ilk duraklar olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar