Bu Gelişme Kripto Para Biriminin Fiyatını Uçurdu! Yüzde 58 Artış!

Kripto para projesinin fiyatı bu gelişme ile son yedi gün içerisinde yaklaşık yüzde 58 arttı! Fiyat artışı devam edecek mi?
01:32
8 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasaları Kasım 2021 tarihinde ulaşılan ATH seviyelerinin ardından uzun bir süredir düşüş ivmesinde. Yaşanan düşüşlerden ciddi etkilenen piyasada bazı altcoinler fiyat artışı ile yatırımcıların ilgisini oldukça çekiyor. Bunlardan biri olan Cosmos (ATOM) tabanlı bir altcoinde, yeni bir yükseltme ve entegrasyonun hemen ardından fiyat artışı yaşandı.

Yüzde 58 Artış!

Ethereum tabanlı uygulamaları ve varlıkları Cosmos ekosisteminin birlikte çalışabilir ağlarına getirmeyi hedefleyen Evmos (EVMOS) son yedi gün içerisinde %58 oranında fiyat artışı yaşandı. Haftanın en düşük fiyat seviyesi olan 0.281 dolar seviyesinden %58’in üzerinde bir artışla 0.444 dolar seviyesinden işlem görüyor. Evmos’un fiyat artışının sebebi olarak ise bu haftanın başlarında v.10.0 sürümüne yükseltilmesi gösteriliyor.

Evmos Yükseltme Detayları!

Piyasalarda yükselişiyle dikkat çeken altcoin Evmos, yükseltmesinin birçok yeni özellikleri yatırımcıları ile buluşturmayı planlarken önümüzdeki dönemlerde yeni gelişmelerin devamının geleceği konusunda sinyaller verdi. Kripto para projesinin resmi web sitesinde yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer veriliyor:

Zincirler arası dApp geliştirme için yapı taşları burada (daha fazlası yolda). Bu araçlar, kullanıcı dostu dApp’lerin geliştirilmesini sağlar. Yalnızca harika geliştirici topluluğumuz için değil, aynı zamanda Interchain’e katılan diğer ekosistemler için de sınırdır. En kullanışlı özelliklerden biri olan, otomatik ERC<>IBC [bloklar arası iletişim] varlık dönüştürme artık yayında! Kullanıcıların artık Cosmos varlıklarını ilgili EVM [Ethereum sanal makinesi] varlık türlerine dönüştürmeleri gerekmeyecek ve bunun tersi de geçerli olacak. Bu durum kullanıcılar için geri planda yapılacak! Ayrıca geliştiriciler için EVM ve Cosmos zincirlerinden likiditeyi dApp’lerine dahil etmenin karmaşıklığını ortadan kaldırmak için faydalı bir araç olarak hizmet etmenin yanı sıra (ör. Köprü ve likidite için tek tıklama) varlıkların Evmos’a bağlanması için kullanıcıya dönük tarafta uygulanabilir.

Yeni yayınlanan yükseltmesiyle ciddi kazanımlar yaşanan kripto para birimi, Nisan 2022’de ulaşılan ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6.84 dolardan yaklaşık %93 oranında bir düşüş ile işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar