Reklam

Bu DeFi Projesinin Değeri 3 Günde 0 Dolardan 750 Milyon Dolara Çıktı!

The Graph kısa sürede 750 milyon dolarlık piyasa değerine ulaştı.
21:11
20 Aralık 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Şu an neredeyse bütün kripto para sektörünün gözü lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) üzerinde. Buna rağmen adını kısa süre öncesine kadar duyurmayı başaramayan bir DeFi projesi, neredeyse Bitcoin’in yükselişini bile geride bıraktı ve bunu bölgeledi. Bitcoin 24.000 dolara kadar çıkarken bu DeFi projesi 0 dolardan 750 milyon dolarlık toplam piyasa değerine kadar ulaştı.

The Graph’ın Yükselişi Sürüyor

The Graph ise kısa sürede inanılmaz bir yükseliş elde ederek 750 milyon dolarlık toplam piyasa değerine ulaştı.17 Aralık tarihinde piyasaya giriş yapan GRT’nin değeri iki katın da üzerine çıktı. 0,26 dolar seviyelerinden piyasaya giriş yapan GRT, 0,61 dolar seviyesine çıktı.

Bu Coin Uçtu Gidiyor, Yüzde 1200 Kazandırdı: The Graph (GRT) Analizi -  Bitcoin Sistemi

Bu yükselişin ise diğer DeFi projeleri gibi hacimsiz bir yükseliş yerine tam anlamıyla gerçek bir artış olduğu görülüyor. Ticari hacmin 880 milyon dolardan 2,8 milyar dolara kadar çıktığı ve top 10 içerisindeki kripto paraların bazılarını aratmadığı söylenebilir.

En Büyük 41. Kripto Para Oldu

The Graph bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla en büyük 41. kripto para birimi konumunda. Token satışından 12 milyon dolarlık bir gelir elde eden San Francisco merkezli şirket daha sonra yapılan satışta ise 5 milyon dolar daha toplamıştı.

The Graph’ın token satışına Coinbase Ventures, Framework Ventures ve ParaFi Capital’in katıldığı biliniyor. Sadece 24 saat içerisinde 12 milyon dolarlık satış yapan The Graph, başarılı olan DeFi projeleri arasında yer alıyor.

The Graph’ın sağladığı özellik ise blockchain şirketlerinin subgraph isimli kendi API’lerini oluşturup kullanabilmeleri. Uniswap gibi merkeziyetsiz kripto para borsalarının ve CoinGecko gibi kripto para fiyat hizmeti sağlayıcılarının şimdiden The Graph altyapısını kullandığı belirtiliyor.

The Graph Ağının Özellikleri ve Bölümleri

Ağ ise üç parçaya bölünmüş durumda. İlk aşamada ağın düğümlerini işleten ve GRT stakeleyen endeksleyiciler, bunun devamında hangi Ethereum verilerinin endekslenmesi ve bunların nasıl depolanması gerektiğini seçen ağ katılımcıları ve son olarak da sahip oldukları GRT’leri endekslere vererek işlem ücretlerinde indirim elde eden delegeler yer alıyor.

The Graph’ın ise şimdiden kendini ispat eden bir kripto para birimi statüsüne kavuştuğu görülmekte. Son zamanlarda ilgi çeken birçok kripto para projesi olsa da The Graph’ın elde ettiği bu yükseliş neredeyse hepsini geride bıraktı ve bırakmaya da devam edecek gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar