Bu Altcoin İçin Tehlike: Tom DeMark Göstergesi Düşüş Sinyali Verdi!

Bu altcoinde yaşanan yükselişin ardından Tom DeMark göstergesi düşüş sinyali verdi. Kritik destek seviyesinin aşağı yönlü kırılımı büyük tehlike!
02:00
24 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler altcoinlerden biri olan Polygon (MATIC) geçtiğimiz ay içerisinde piyasa değerinde yaşanan bir yükselişin ardından geri çekilme sinyalleri veriyor. İşte ayrıntılar!

MATIC Destek Alanı

Kripto para piyasalarında yaşanan sert düşüşün ardından popüler altcoinlerden biri olan MATIC diğer altcoinler gibi fiyatında ciddi değer kayıpları yaşandı. Düşüş ivmesinden kurtulmaya çalışan kripto para birimi geçtiğimiz ay içerisinde piyasa değeri açısından bir yükseliş ivmesi yakaladı. Mevcut konumda kripto para birimi düşüş sinyalleri veriyor. Ancak MATIC’ın fiyatının korunmasına yardımcı olabilecek büyük bir destek alanı var.

MATIC grafikleri incelendiğinde kripto para birimi bir düzeltme hazırlığı içerisinde gibi görünüyor. Ancak düşüşü engelleyebilecek bir destek seviyesi bulunuyor. MATIC geçtiğimiz ay içerisinde bir ralli yaşadı. %200 oranından fazla artış kaydederek 0.32 dolar seviyesinden 0.98 dolara yükseldi. Yükselişin önemi göz önüne alındığında, token şu anda aşırı alım bölgesinde işlem görüyor. Bununla birlikte Tom DeMark (TD) sıralı göstergesi, MATIC’in günlük grafiğinde bir satış sinyali verdi. Mum grafiği ele alınarak analiz yapılan Tom DeMark göstergesi hareket yönü fark etmeksizin grafikteki sıralı dokuz mum çubuğu ile hesaplanıyor.

MATIC’de Düşüş Sinyali

Öte yandan MATIC’ın fiyatı 100 günlük hareketli ortalamanın ve %78.6 Fibonacci düzeltme göstergesi ile 0.77 dolar seviyesinde temsil edilen önemli bir destek alanının üzerinde hareket ediyor. Bu kritik bölgenin altına gelecek bir günlük mum çubuğu, aşağı yönlü ciddi bir baskıya neden olabilir. Olası kırılmanın sonucu olarak kripto para biriminin fiyatında, 0,58 dolardan 50 günlük hareketli ortalamaya doğru %22 oranında bir düzeltmeye yol açabilir.

Popüler altcoin MATIC grafiklerindeki karamsar görünümü geçersiz kılmak için 18 Temmuz tarihindeki 0,98 dolar seviyesini aşması gerekecek. Bu hayati direnç seviyesini yukarı yönlü kırması durumunda, kripto para birimi 200 günlük hareketli ortalama olan 1.20 dolara doğru hızla yükseliş gösterebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar