Reklam

Bridgewater Associates’in Kurucusu Ray Dalio’dan Dikkat Çeken Altın ve Kripto Para Karşılaştırması!

Bridgewater Associates'in kurucusu, Altının küresel ölçekte kabul gören bir değer deposu olduğunu ifade ederek kripto varlıklara olan pozitif bakış açısına karşın birincil olarak Altını tercih ettiğini söyledi.
11:50
27 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük Hedge Fonlarından biri olan Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, yakın zamanlı katıldığı bir Podcast yayınında, kripto para birimleri ve NFT’ler hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Ray Dalio’dan Altın ve Bitcoin Kıyaslaması

Artan kurumsal talebe dikkat çeken Ray Dalio, Bitcoin‘i alternatif bir para birimi olarak gördüğünü ifade ederken lider kripto para biriminin emsal değer statüsüne sahip olduğunu belirtti. Dalio, BTC‘nin artık küresel rekabetin bir parçası olduğunu, ancak kripto dışında finans dünyasında daha birçok farklı alternatiflerin olacağını söyledi.

Altın ile kripto para birimlerinin piyasa değerini karşılaştıran Dalio, yöneltilen bir soru üzerine Bitcoin’in 1 milyon doları aşmasını beklemediğini ifade etti. Ek olarak Dalio, kripto varlıkların uzun vadede de olsa Altını geçemeyeceği yönündeki fikrini dile getirerek Altın’ın evrensel olarak kabul edilen bir değer deposu olduğunu ve birincil olarak Altını tercih ettiğini sözlerine ekledi.

Dalio’dan NFT Yorumu

NFT‘lerin 2021’deki artan popülaritesine dikkat çeken Ray Dalio, non-fungible token’ların ileride bağımsız bir para türü haline gelebileceğini söyledi. Dalio, bu sektöre merakı olduğunu ve şu ana kadar herhangi bir NFT satın almamış olsa da bu konuda istekli olduğunu dile getirdi:

“Kesinlikle NFT satın almak istiyorum. Bu dijital varlıklar gerçek…”

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerinin kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar