X


Bounce Token Nasıl Alınır?

Bounce Token, likidite havuzları arası geçiş toeknidir.
14:11
22 Şubat 2021

Bounce Token (BOT), likidite havuzları ve kullanıcıları için oluşturulan bir yönetim tokenidir. Bounce Token’in piyasaya sürülme ve geliştirilme fikri aslında merkezsiz kripto para borsası Uniswap’ten esinlenilerek ortaya çıktı. Uniswap kripto para borsasının farklı likidite havuzları arasında geçişi sağlaması ancak bunların hepsinin Ethereum ağı tabanlı olması ise Bounce Token geliştiricilerine ilham verdi.

Bounce, sadece Ethereum ağı tabanlı değil farklı ağların ve rakip platformların arasında da likidite geçişlerini hedefliyor. “Swap or Get Bounced” ifadesi ile yola çıkan ekip herkese özel bir likidite havuzu kurabilme imkanı tanıyor. Havuzun yaratıcısı ise 4 önemli parametreyi belirleyebilmekte. Bunlar swap yani değiştirilecek tokenlerin sayısını belirleme, kabul edilecek veya swap yapılacak maksimum ETH miktarını belirleme, havuzun süresini belirleme ve bunun stabil fiyata mı yoksa dinamik fiyata mı sahip olacağını açıklama.

Likidite havuzunun yaratıcısı bunları belirleyip oluşumu tamamlayınca insanlar havuza gelip ETH kullanabiliyor ve istedikleri tokenleri elde edebiliyor. Katılımcıların ise havuzun adresini kapsayan bir ETH işlemi yapması gerekmekte.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bounce Token (BOT) Nedir?

BOT Token ise bütün bu sistemin kendi kripto para birimi olarak ön plana çıkıyor. Diğer kripto para projelerine göre oldukça kısıtlı bir arzı bulunan BOT Token, yenilikçi yöntemi ile de ön plana çıkıyor.

Toplam piyasa değerine göre en büyük 432. kripto para birimi konumundaki BOT Token’in birim fiyatı ise sınırlı arz nedeniyle 3.133 dolar olarak gözüküyor. BOT’un maksimum arzı 100.000 olarak belirlense de an itibarıyla toplam 86.285 arzı bulunuyor. Bu da ekibin devamlı olarak yaktıkları BOT Coin miktarından kaynaklanmakta.

BOT, tüm zamanların rekorunu 3.682 dolar olarak tazelese de an itibarıyla bunun %14 gerisinde. BOT’un en düşük fiyatı ise 7 Ağustos 2020 tarihinde 131 dolar olarak kayıtlara geçti ve o tarihten bu yana %2.283 artış yaşandı.

BOT Coin Nereden Alınır?

BOT Coin, Binance Smart Chain ekosisteminde de yer alan bir kripto para birimi. Yatırımcılar merkezsiz ağ yerine merkezi bir kripto para borsasından alım yapmak için ise lider kripto para borsası Binance’i rahatlıkla kullanabilir. Binance üzerinden BUSD veya BTC işlem çifti ile Bounce Coin almak mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar