Borsaya Bu Altcoin’i Gönderiyorlar! Sert Düşüş Kapıda Olabilir!

Özet

  • Popüler altcoin için borsalara giriş artıyor öte yandan Bitcoin önemli bir desteği kaybetmek üzere. Daha fazla düşüş kapıda olabilir.
21:05
13 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Altcoinlerin borsalardaki arzı artmaya başladığında bu genellikle satışa hazırlanan çok fazla yatırımcıya işaret eder. Daha fazla satış fiyat için düşüş anlamına geldiği için bu önemli bir alarmdır. Teknik ve on-chain analiz birleştiğinde yatırımcılar daha tutarlı tespitlerde bulunabilir. Peki bu hangi altcoin için düşüş riski artıyor?

Chiliz (CHZ) Coin

Bir kripto para biriminin fiyatını belirleyen birçok faktör vardır. Bunlardan biri de talep ve arzdır. Genel piyasa hissiyatı negatif seyrettiği için şimdilik talep zayıfladı fakat arz artıyor. Chiliz’den Gate borsasına büyük miktarda CHZ Coin aktarımı görüldü. İlk raporlar, yaklaşık 1,8 milyon CHZ tokeninin borsaya aktarıldığını ve fonların Chiliz tarafından gönderildiğini ortaya koyuyor. Peki bu devasa transferler fiyatı etkileyebilecek türden mi?

Fiyatı etkileyebilecek cinsten büyük bir transfer olmasa da büyük yatırımcıların kar satışlarına yöneldiğini işareti olabilir. Bu da ilerleyen günlerde daha fazla transferin fiyatta düşüşe neden olabileceği anlamına geliyor. Öte yandan talep eksikliği ile bu girişi değerlendirirsek risk daha da artıyor.

CHZ Coin Yorum

CHZ’nin arz ve talep dinamiklerine daha derinlemesine bakıldığında, borsalar dışındaki arzın son 30 günde genel bir düşüş yaşadığı görülüyor. Aynı süre zarfında borsalardaki CHZ  Coin arzı da artmıştır. Chiliz’den Gate borsasına son çıkış bu sonuca katkıda bulunuyor ve bunun CHZ’nin potansiyel yukarı yönlü hareketinin sınırlandırıldığını gösteriyor. Yukarıdaki gözlemler geçerli olursa, muhtemelen satış baskısında bir artış göreceğiz. Özellikle de aşağı yönlü hacimler mevcut alım baskısından daha iyi performans göstermeyi başarırsa. Nihai kısa vadeli sonuç yine de piyasa talebinin seviyesine bağlıdır.

Öte yandan Bitcoin fiyatı yazı hazırlandığı sırada 21.400 dolar desteğini kaybetmek üzere ve 21.422 dolardan alıcı buluyor. Fiyat yeniden gün içindeki en düşük seviyesine döndü. Yarın açıklanacak enflasyon verisinin getirdiği tedirginlik bir yana SEC ve NY düzenleyicisinin Binance USD ihraççısı Paxos’a baskıyı artırmış olmaları yatırımcıların düşüş endişesini besliyor. Diğer taraftan 19.000-20.000 dolar seviyeleri ciddi sayıda yatırımcının maliyet bölgesi, Ocak yükselişindeki milyar dolarlık kurumsal alımları da düşünürsek fiyatın bu bölgeyi destek olarak koruması beklenir. Fakat yoğun gündemin ortasında sürprizlere de hazırlıklı olmalıyız. ABD biraz önce yaptığı duyuruda vatandaşlarının Rusya’dan ayrılmasını istedi. Bu durum olası bir müdahale riskini artırıyor. Savaşın neden olduğu sosyal ve ekonomik kayıplar daha da büyürse bu kimse için iyi sonuçlar doğurmayacak.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI