Borsalardan Devasa Ethereum Çıkışı! ETH’de Yükseliş Devam Edecek mi?

Kripto para analitik şirketi Glassnode, kripto para borsalarından devasa miktarda Ethereum (ETH) çıkışı olduğunu bildirdi.
16:00
22 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para analitik şirketi Glassnode, kripto para piyasaları Bitcoin öncülüğünde toparlanırken borsalardan devasa miktarda Ethereum (ETH) çıkışı olduğunu bildirdi.

Borsalardan Milyonlarca ETH Çıktı

Analitik şirketi, kripto para borsalarından bu hafta günlükte tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65 milyon 319 bin 938 ETH çıkışı olduğunu aktardı. Yazım sırasında bin 630 dolardan işlem gören Ethereum, son 24 saatte 9, son 7 günde ise 35’e yakın yükseldi.

Net borsa çıkışları, piyasa katılımcılarının ETH’yi merkezi kripto para borsalarından çektiğini gösteriyor. Bu, piyasa katılımcıları arasındaki ETH birikimine işaret ediyor. Glassnode, Ethereum’un çıkış hacminin yedi günlük hareketli ortalamasının son günlerde 13 ayın en yüksek seviyesi olan 29 milyon 822 bin 996 ETH’ye ulaştığını da ekledi. Buna ek olarak, borsalardaki ETH bakiyesinin 4 yılın en düşük seviyesi olan 19 milyon 101 bin 804’e düştüğünü belirtti.

Analitik şirketi, ETH’nin işlem sayısının yedi günlük hareketli ortalamasının son zamanlarda 1 ayın en yüksek seviyesi olan 48 milyon 609 bin 702’ye ulaştığını da bildirdi.

ETH Tutan Cüzdanlarda ATH

Glassnode, ayrca herhangi bir miktarda Ethereum tutan adresi sayısının 21 Temmuz’da 84 milyon 264 bin 124 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti. Benzer şekilde, birden fazla ETH tutan adreslerin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1 milyon 559 bin 794’e çıktı.

Fiyattaki artışa rağmen, ETH geçen yılın Kasım ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık yüzde 68 altında işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar