X


Bollinger Bantlarının Mucidi ve Diğer Analistler Bildirdi: Bitcoin’in (BTC) Bu Seviyelerinde Tetikte Olun

Finansal analiz alanına ünlü bir katkıda bulunan John Bollinger, Bitcoin'in mevcut seviyesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
17:10
25 Ağustos 2021

Lider kripto para Bitcoin, 20 Temmuz’da 30.000 doların altına sarkmasının ardından %60 toparlanma ile 47.400 dolarlık fiyat bandına yükseldi. Bu fiyat hareketi, piyasa yatırımcılarının boğa koşusunda 100.000 dolarlık beklentisinin ayak sesleri olarak yorumlandı.

Bollinger’in Yorumları

Finansal analiz alanına ünlü bir katkıda bulunan John Bollinger, Bitcoin’in mevcut seviyesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bollinger, yatırımcıların Bitcoin kârlarını güvence altına alabilecekleri bir seviyede risklerini dengelemek adına hedge pozisyonu oluşturmaları gerektiğini tavsiye etti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bollinger, agresif yatırımcılarından bazılarının short pozisyonları alabileceğini ve Bitcoin fiyatının önümüzdeki seanslarda aşağı yöne seyredebileceğini aktardı. Efsanevi teknik analist, yatırımcılara tetikte olma çağrısında bulundu.

Bitcoin 41.000 Dolara Düşebilir Mi?

Analistlerin açıklamaların Bitcoin’in üç ayın en yüksek seviyesi olan 50.400 doları geri aldıktan sonra geri çekilme hareketinin akabinde geldi. BTC, %6.7 düşüş ile 47.000 dolarlık fiyata geriledi.

Wolf Den yazarlarından Scott Melker, Bitcoin‘in önümüzdeki seanslarda 41.000 dolar ila 42.000 dolar aralığına düşmesini bekliyor. Bununla birlikte bağımsız piyasa analisti, bu tip bir geri çekilmenin sağlıklı olacağını ve fiyatın yükselmesine yol açacak bir birikim noktası olacağına inanıyor.

Başka bir analist CryptoHamster, Bitcoin’in aşağı yönde potansiyeli bir kırılma hareketi için destek trend çizgisini test ettiğini öne sürdü ve şunları kaydetti:

Bitcoin bu noktalarda önemli bir sıçrama yapabilir veya aşağı yöne kırılabilir. Bu, orta vadeli eğilimi büyük ölçüde tanımlayacak şeydir.

Bollinger Bantları göstergesi, Bitcoin’in 20 günlük basit hareketli ortalamanın üzerinde geçici destek olarak 46.750 dolar civarında seyrettiğini işaret ediyor. Bununla birlikte sinyal hattının altında bir kırılma, BTC fiyatını 42.000 dolar bandına kadar iten bir fiyat hareketi gösteriyor.

100.000 Dolar Tahminleri

Bitcoin’in 50.000 dolar hareketi, 100.000 dolar değerlendirmelerini alevlendirdi. Lyn Alden Investment Strategy kurucusu Lyn Alden, Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşmak için inanılmaz bir potansiyele sahip olduğunu aktardı. Alden, lider kripto paranın uzun bir yolculuk öncesinde erken aşamada olduğuna inanıyor.

Bloomberg Intelligence emtia stratejisti Mike McGlone, sermayenin altın piyasasından çekilip Bitcoin’e kayacağına inanıyor ve 100.000 dolar hedefini kaçınılmaz olarak değerlendirdi:

İster ETF’lerin etrafındaki gürültü, ister BTC’yi yasal kripto para birimi olarak kabul ülkeler olsun tüm bu hareket Bitcoin’in sisteme entegre olduğunun kanıtır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar