X


Boğaların Ayak Sesleri Duyuldu, Bitcoin 6.700$’ı Geçti!

Piyasalar bugün itibariyle hareketlendi ve bütün tablolar kırmızıdan yeşile döndü.
13:21
21 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para spekülatörlerinin aylardır süren “boğalar geliyor, boğalar geliyor” feryatları sonunda gerçek oldu ve piyasada uzun bir süre sonra boğaların ayak sesleri duyuldu. Bitcoin’deki yükselişe altcoin’ler de eşlik etti ve piyasada büyük bir yükseliş dalgası başladı.

Haberimizin hazırlandığı sırada BTC %4,55 artışla 6.701 dolardan işlem görüyor. BTC’deki günlük hacim 5,3 milyar doları aştı. Top 10 listesinin en fazla değer kazanan kripto paraları XRP, XLM ve ADA. XRP şu sıralar %43 yükselişle 0,47 dolardan işlem görüyor ve 1,8 milyar dolarlık hacmiyle dikkat çekiyor. Stellar %19 yükselişle 0,246 dolardan işlem görürken 9. sıradaki Cardano %17 yükselişle 0,084 dolardan işlem görüyor.

Yükselişin potansiyel sebepleri

Piyasalar bir süredir durgun bir görüntü çizse de olumlu geliştirmelerin yapılması bazılarını umutlandırdı. Bunlardan biri Bakkt uygulaması. Uygulama her çeşit müşteriye düzenlenmiş bir borsada kripto piyasasına erişim fırsatı sunuyor. Mike Strutton gibi bazı uzmanlar Bakkt’in “Bitcoin ETF’inden çok daha önemli olduğuna” dikkat çekiyor. Zira kurumların uzun süredir piyasadan beklediği hamle bu olabilir.

Citigroup destekli Blockchain platformu komgo SA da bir başka umut sebebi. Platformu aynı zamanda 15 büyük uluslararası şirket ve Blockchain inovatörü ConsenSys destekliyor.

Mike Novogratz, Tim Draper, Tom Lee ve Chanpeng Zhao gibi piyasanın önde gelen isimlerinin boğaların geleceğine olan inancı fiyat artışının bir başka faktörü olarak gösterilebilir.

Kaynak: newsbtc.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER