Bloomberg Intelligence Analisti: 2022 Yılında, Kripto Varlıklar’ın Yükselişlerini Tetikleyebilecek Bir Makroekonomik Ortam Oluşabilir!

Bloomberg Intelligence analisti, 2022 yılında oluşabilecek makroekonomik ortamı ve bunun finansal piyasalarda yaratabileceği potansiyel etkileri yazdı.
12:00
13 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone, Bloomberg Global Cryptocurrency Outlook’un Aralık sayısında, 2022 yılının Bitcoin ve Ethereum adına olumlu geçebileceğini ifade etti.

McGlone, Potansiyel Senaryolardan Bahsetti

McGlone, raporda 2022 yılında Bitcoin ve Ethereum’un yükselişini tetikleyecek bir makroekonomik ortamın oluşabileceğini yazdı. Kripto varlıkların 2021 yılında hisse senetlerine kıyasla çok daha yüksek bir performans gösterdiğini kaydeden McGlone, bunun 2022 yılında da devam etmesinin yüksek bir ihtimal olduğunu belirtti.

McGlone, kripto para birimleri adına yükselişleri tetikleyebilecek bir senaryoya değindi:

“Borsa düşerse, Bitcoin ilk olarak bir direnç ile karşı karşıya kalacak. Ancak düşen hisse senedi fiyatlarının tahvil getirilerini baskıladığı ve daha fazla merkez bankası likiditesini teşvik ettiği ölçüde, burada birincil olumlu etkiyi kripto varlıklar görebilir.”

Raporda Dikkat Çeken Bölümler

Bloomberg Intelligence analisti McGlone, fonların gitgide altından Bitcoin ve Ethereum’a doğru ilerlediğini yazdı. Portföylerinde kripto para birimlerine yer vermeyen yatırımcıların daha büyük riskler ile karşı karşıya kalabileceğini belirten McGlone, dijital varlıkların ve S&P 500’ün son dönemlerde kaydettikleri yükselişleri, yüzdesel olarak karışlaştırdı:

“Geçmiş performans, gelecekteki sonuçların bir göstergesi değildir. Ancak yeni bir varlık sınıfı, eskilerden daha iyi bir performans gösterdiğinde, karşı çıkanların katılmaktan başka çok az seçeceği vardır.”

2022 yılında deflasyonist güçlerin hakim olacağını ifade eden analist, birçok yatırım aracında değer artışlarının tetiklenebileceğini belirtti:

“Genel olarak deflasyonist güçler, gelecek yıl hakim olacak ve enflasyonun dünya çapındaki yayılması duracak. Bu, Bitcoin’in, hatta Petrol ve Altının bile önemli noktalara ulaşmasına yardımcı olabilir.”

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar