BlockFi Kurucu Ortağı 2022’yi Yorumladı: “FOMO, Kripto Benimsenmesini Geniş Kitleye Yayacak”

Flori Marquez, kripto benimsenmesi hakkında görüşlerini belirtirken 2016'ya kıyasla bu dönemde endüstrinin daha sindirilebilir olduğunu kaydetti.
18:35
21 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

BlockFi kurucu ortağı Flori Marquez yukarı yönlü fiyat hareketlerinin, yeni yeteneklerin ve düzenleyici netliğin birleşerek 2022’de kripto benimsenmesi için bir FOMO atmosferi yaratacağına inanıyor. 2021’deki endüstrisi büyümesiyle ilgili yorumlarını aktaran Marquen, önümüzdeki yıl adına beklentilerini aktardı.

Flori Marquez’in Görüşleri

Başarılı girişimci Flori Marquez, kripto benimsenmesi hakkında görüşlerini belirtirken 2016’ya kıyasla bu dönemde endüstrinin daha sindirilebilir olduğunu kaydetti. 2022 yılı için ise önemli itici gücün kripto para endüstrisine gelen yetenekli uzmanlar ve düzenleyici netlik olacağını belirtti. Alıntılanan istatistikler, 2022’de büyüme için iyimser bir temel oluşturuyor.

BlockFi araştırmasına göre her on kişiden biri bu yıl kripto hediye etmeyi planlıyor: “Amerikalıların yaklaşık üçte ikisi kripto hakkında konuşmayı tercih ediyor. Beş yıl öncesine dönersek insanların sadece %1’i kripto alım satımı yaparken Amerikalıların %50’si beş yıl öncesine kadar kriptoyu hiç duymamıştı.”

BlockFi’nin çalışmaları artan benimsenmenin göstergesidir. Ödül kartlarının faaliyete geçtiği ilk yılda 75.000 kişi bundan yararlanmıştı. Marquez, rakamın kesinlikle çok büyük olduğunu çünkü çoğu fintech şirketinin ilk yıllarında yaklaşık 10.000 kart görmeyi beklediğini belirtti.

2022’de FOMO Etkisi Görülecek

BlockFi müşterilerinin çoğu, aldığı BTC ödülünü satmıyor. Yakın tarihli bir CNBC araştırması, Millennial milyonerlerin %83’ünün artık kriptoya sahip olduğunu ortaya koydu.

Başarılı yönetici Marquez için önemli olan kripto alanına gelecek olan yeni düzenlemeler ve yeni yeteneklerin zamanlamasıdır: “Diğer geleneksel endüstrilerden kripto ve fintech sektörüne geçiş yapan daha fazla yetenek göreceğimizi düşünüyorum. 2022’de göreceğimizi düşündüğüm son şey ise bazı düzenleyici netlikler.”

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in fiyatı bugün 49.000 doların üzerine çıkarak 50.000 dolar bayrağına yaklaştı. Beklenen FOMO atmosferi 2022’de hem fiyatı hem de benimsenmeyi artırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar