reklamı kapat

Blockchain’li Ürün ve Hizmetlerde Güvenin Adresi: Insurepal

19 Aralık 2017
  • Coin TürkCoin Türk

Sorumluluk reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, aşağıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Insurepal, sosyal kanıta dayalı sigortacılık hizmeti veren ilk merkezsiz platformdur ve kripto topluluğunun üyeleri arasındaki güven ortamını artırmaya yönelik kurulmuştur. Platform, sosyal kanıta dayalı, daha verimli bir sigortacılık sektörü oluşturmayı amaçlıyor. Davranış kalıplarının ödüllendirilmesi üzerine kurulu olduğundan, hem bireylere hem de çok kişili gruplara fayda sağlıyor.

Şirket, şeffaf ve adil bir fiyatlama modeli sunmada oldukça yetersiz kalan geleneksel sigortacılık sektörünün uygulamalarına meydan okuyor. Blockchain temelli InsurePal platformu, sorumluluk sahibi bireyleri eşten eşe sigortalama sürecinde sosyal kanıt onaylarını kullanarak bir araya getirmeyi amaçlıyor. Geleneksel sigorta marketlerinin (motorlu araçlar, hayat, sağlık gibi) yanı sıra InsurePal’e blockchain’in imkan tanıdığı yeni alanların ekleneceği belirtiliyor.

Blockchain kullanımı için temel sorun: Güven

Merkezsiz ekonomi, hızla büyüyen bir dünya. Kripto paraların birçok yatırımcının ilgisini çektiği hepimizin malumu ve kripto paraların altyapısında kullanılan blockchain teknolojisi şirketler için artık yeni bir ekosisteme dönüşüyor ve kullanıcılara daha büyük bir değer vadediyor. Dağıtımlı defter teknolojisinin sunduğu düşen masraflar ve verimlilik gibi potansiyel faydaları piyasadaki herkes çok iyi anladı. Ancak bundan sonra sistemin etkili bir şekilde işleyebilmesi için iş kurumsal aracılardan çok bireylere düşüyor.

Blockchain altyapılı sigortacılık: InsurePal

InsurePal’ göre kamusal ve bireysel güven, blockchain’in yaygın olarak benimsenmesinde en önemli faktör olarak öne çıkıyor. Yani blockchain’in etkili bir şekilde çalışması için kişilerin sisteme güvenmesi şart. Bunu açmak gerekirse; InsurePal ekibi, ihlal edilmiş iş anlaşmalarına getirilecek finansal tazminatın, anlaşmanın tarafları arasındaki güvensizliği ortadan kaldıracağını ve blockchain’in benimsenmesine büyük katkıda bulunacağını düşünüyor. Bunun yanı sıra sosyal kanıt mekanizması primleri düşürerek sigortaların blockchain temelli smart contract işlemi şeklinde yapılmasını mümkün kılabilir, bu da tüm kamunun yararınadır.

InsurePal – Mattereum birlikteliği

Mattereum, ilk “Anlaşmaların İnterneti” (Internet of Agreements) projesini geliştiriyor. Bu proje kapsamında yasal akıllı sözleşmeleri piyasaya tanıtıyor ve getirdiği uluslararası ticari ara buluculuk sistemiyle maddi ve fikri mülkiyetlerle dijital varlıkların kontrol ve transfer hakkını kullanıcılara veriyor.  Mattereum’un kurucularından birinin kripto camiasında saygı duyulan bir isim, aynı zamanda Ethereum’un eski piyasaya sürüm koordinatörü olan Vinay Gupta olması projeye olan ilgi ve merakı artırıyor.

Mattereum ve InsurePal üç alanda aynı vizyonu kanıksıyor: Sigortacılık, arabuluculuk ve kimlik. İki şirket bağımsız teknoloji kullanıcılarını güçlendirmede blockchain’i kullanma konusunda niyet mektubu imzaladı. Bu doğrultuda InsurePal blockchain temelli sigortacılık hizmeti verirken Mattereum tartışmalı (anlaşmazlığın olduğu) akıllı sözleşmeler için merkezsiz arabulucu mahkeme görevini üstlenecek.

Şirketlerin işbirliğiyle birlikte InsurePal’in paylaşımlı risk sigortacılığına dayalı sosyal kanıt modeliyle Mattereum’un anlaşmazlık çözümü altyapısını tek bir potada görebileceğiz ve her iki yaklaşımın da kullanıcının kontrolünde bir kripto ekonomiye hizmet ettiği aşikar.

InsurePal

Sosyal kanıt onayları temelli yeni nesil eşten eşe sigortacılık şirketi InsurePal, blockchain’in imkanlarından sonuna kadar faydalanıyor. Insurepal, blockchain’in imkan tanıdığı yeni alanlarda hizmetler sunarak alışageldiğimiz sigortaların yerini almayı hedefliyor.

İletişim:
Matt Peterman, InsurePal CEO’su ve Kurucu Ortağı – [email protected]
Tanja Bivic – InsurePal Basın Bürosu – [email protected]

Website – Whitepaper – Lightpaper

Mattereum

Programcılardan ve avukatlardan oluşan Londra merkezli Mattereum (MTRM Industries Limited), blockchain’in yazılım gücünden yasal kontratlar oluşturarak yararlanmayı amaçlayan bir şirkettir. Dijital işlemlere güvenilir bir yasal çerçeveden bakan Mattereum, ilk Internet of Agreements (IoA) şirketi olarak öne çıkıyor.

İletişim:
Rob Knight, Mattereum Kurucu Ortağı – [email protected]
Jenina Bas – Mattereum Basın Bürosu [PendryWhite] – +447971551778 [email protected]

Website – Brifing

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.