Blockchain’de Gizlilik Çok Değerli, SmartMixer ile Tanışın!

15:10
26 Ağustos 2019
Okuma Süresi: 4 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Daha önce herhangi bir mal ya da hizmet için kripto para birimi ile ödeme yaptınız mı? Cevabınız evet ise, ödemenizin ulaştığı alıcının yalnızca cüzdan adresinizi bilerek işlem geçmişinizi kolayca takip edebileceğini biliyor muydunuz? Kripto para işlemlerinin tamamı açık kaynaklı Blockchain yazılımına kaydedilir. Ancak SmartMixer sistemini kullanırsanız işlemleriniz izlenemez olur.

SmartMixer Nedir?

SmartMixer, kripto para sahiplerinin fon ve transfer işlemlerinde tam anonimlik kazanmalarını sağlayan çevrimiçi bir tumbler hizmetidir. Herkes SmartMixer’e ait havuzlarda işlemlerinin takip edilememesi için coin’lerini karıştırabilir. Bu, belirli bir kişinin kripto parasının yüzlerce başka coin ile karıştırılacağı ve fonların çevrimiçi olarak izlenmesinin önlenebileceği anlamına gelir. SmartMixer sayesinde orjinal kaynağa geri dönüş imkansız hale gelir.

SmartMixer Nasıl Çalışır?

Coin’lerinizin tam gizliliğini sağlamak için saatlerce işlem yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sadece üç adımda bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz:

 • Cüzdan adresinizi girin ve transfer yapın,
 • Kripto paralarınızı karıştırın,
 • Anonim kalın!

Teorik olarak, fonlarınızı platformda çevrimiçi ortamda karıştırmak çok kolay görünüyor. Ancak birkaç önemli noktanın gözden kaçmaması için karıştırma işleminin ilk adımına yakından bakmak gerekir.

Her şeyden önce kullanıcının kripto para birimini seçmesi gerekir. Platform, Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash’in karıştırılmasını halihazırda destekliyor ve Ethereum’un da yakın zamanda ekleneceği belirtiliyor. Bir sonraki önemli adım ise anonim paranın teslim edileceği hedef adresin doğru bir şekilde sağlanmasıdır. SmartMixer’in resmi web sitesine göre, ne kadar çok cüzdan adresi sağlarsanız o kadar iyi bir anonimlik seviyesi elde edersiniz. Anonimliği etkileyen diğer bir faktör ise kripto para sahibi tarafından belirlenen yüzde ücrettir. Yani ne kadar yüksek ödeme yaparsanız, o kadar fazla gizlilik garanti edilir.

Çok önemli olan bir sonraki adım ise Teminat Mektubunu indirmektir. Bu belge, belirli miktarda kripto para gönderdiğinizi ve belirtilen süreden sonra nihai alıcıya teslim edilmesi gerektiğini belirtir.

SmartMixer’in Özellikleri

SmarMixer platformunun özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • %100 gizlilik: Tüm işlem ayrıntıları tamamlandıktan hemen sonra silinir. Karıştırma işleminin durumunu kontrol etmeyi sağlayan bağlantı 24 saat içinde otomatik olarak silinir ya da gönderen tarafından manuel olarak silinebilir.
 • Üyelik gerektirmez: Platformda bir hesap sistemi bulunmadığı için kullanıcılardan e-mail gibi herhangi bir kişisel bilgi istenmez.
 • Referans programı: Kullanıcı başka bir kişiye tavsiye bağlantısı göndererek, bu kullanıcının ödediği ücretlerden %70 komisyon kazanır.
 • Güvenilirlik: Token’larınızı ücret ödemeden geri alma garantiniz bulunur.
 • 7/24 müşteri desteği: Profesyonel bir ekip günün her saati destek olur.
 • Kullanım kolaylığı: Kullanım çok kolaydır, herhangi bir özel beceri gerektirmez.
 • Gizlilik: Tor Browser kullanımı sayesinde azami gizlilik ve güvenlik garanti edilir.

Ücretler

Desteklenen tüm kripto para birimleri için asgari servis ücreti %1’dir, alıcıların adresindeki madencilerin ücreti ise ilgili kripto para birimlerine bağlıdır:

 • Bitcoin – 0.00045529 BTC
 • Litecoin – 0.01072904 LTC
 • Bitcoin Cash – 0.00273174 BCH

Buna ek olarak platform her kullanıcıyı indirim alma imkanı tanıyan Akıllı Kod ile ödüllendirir. Bu Akıllı Kod ile kazanılacak tutar daha önce yapılan işlem büyüklüklerine bağlıdır.

Bitcoin’ler Nasıl Karıştırılır?

Daha öncede belirtildiği gibi işlemi tamamlamak için izlemeniz gereken birkaç adım var. Öncelikle varsa Akıllı Kodu ve alıcı adresinizi girmelisiniz, daha sonra havuz ataması ve 72 saate kadar bir gecikme süresi belirlemelisiniz.

SmartMixer’de seçebileceğiniz 3 tip havuz bulunuyor:

 • Standart havuz (Standard pool): Müşterinin fonları diğer kullanıcıların fonlarıyla karıştırılır.
 • Akıllı havuz (Smart pool): Müşterinin fonları, diğer kullanıcıların gelen fonları, hizmetin özel rezervleri ve yatırımcıların fonlarıyla karıştırılır.
 • Gizlilik havuzu (Stealth pool): Müşterinin fonları yalnızca hizmetin özel rezervleriyle ve yatırımcıların fonlarıyla karıştırılır.

SmartMixer, işlemlerini kripto paraların felsefesine uygun bir biçimde anonim ve güvenli tutmak isteyen kripto para sahipleri için mükemmel bir çözüm olarak piyasaya sürüldü. Ayrıca karıştırma işlemi kolay ve hızlı olduğu kadar güvenilirdir. Bununla beraber düşük işlem ücretleri ve referans sistemi de diğer avantajlar olarak belirtilebilir.

WebsiteE-mailTelegram

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI