reklamı kapat

Blockchain Temelli Sanal Gerçeklik Platformu MARK.SPACE’in ICO’su Devam Ediyor

12:17
27 Ocak 2018
MARK.SPACE sanal gerçeklik (VR) ve 3D teknolojilerini kullanan bir sosyal etkileşim platformudur. Platform blockchain teknolojisini kullanarak, VR teknolojisini tam fonksiyonel bir şekilde tüm insanlara ulaştırmayı hedefliyor. Başka bir deyişle bu proje, herhangi bir VR ya da 3D projesini hızlı ve bir servet harcamadan oluşturabilmek için kolay bir araç sunmayı amaçlıyor.

Blockchain temelli 3D ve VR teknolojileri için açık kaynaklı bir platform olan MARK.SPACE, VR teknolojisinin hızla gelişen dünyasında yeni yöntemler oluşturuyor. Proje’nin devam etmekte olan token satışı, dünyanın her yerinden yatırımcıların ve VR meraklılarının ilgisini çekti.

VR teknolosinin sınırsız imkanlar sunan inanılması güç bir teknoloji olduğu su götürmez bir gerçek. Ancak içerik üretimi ve kullanabilirlik gibi konularda bu teknoloji, birçok potansiyel kullanıcı için bir hayli karmaşık olabiliyor. Ayrıca özelleştirilmiş ekipmanların oldukça pahalı ücretler karşılığında edinilebilmesi, sektörü şimdiye dek kısıtlayan bir engel.

MARK.SPACE; tüm tiplerdeki VR ya da 3D projeleri oluşturup başlatmak için kullanıcı dostu bir araç geliştirip uygulayarak, bu tür engellerin üstesinden geliyor. Daha da önemlisi açık kaynaklı bir platformda oluşturulan bütün projelere; bilgisayarlar, tabletler ya da akıllı telefonlar gibi yaygın bir şekilde kullanılan aygıtlardan bir web tarayıcısı aracığıyla ya da bir VR başlığıyla erişilebilir. Bu projenin temel amacı; mevcut online ekonomiyi tam işlevsel bir ekosistemde geliştirecek, tamamlayacak ve onu gelişmekte olan sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, karışık gerçeklik ya da kripto paralar gibi teknolojilerle değiştirecek bir ekonomi oluşturmaktır.

MARK.SPACE ekosistemi, çoklu VR birimlerinden oluşur ve bu birimlerde gerçekleşen bütün işlemler blockchain üzerinde kaydedilir. Platform dahilinde gerçekleştirilen bütün bu işlemler MARK token (MRK) adı verilen dahili bir para birimiyle yapılır.

Sektördeki diğer VR platformlarının aksine MARK.SPACE, herhangi bir üyelik ücreti ödemeden ya da ön kayıt yapmadan sanal alanlara erişebilmeyi mümkün kılar. Platform hâlihazırda dört tematik bölge içeriyor; alışveriş, iş, yerleşim ve topluluk. Bu bölgeler kullanıcılara; gerçek moda butiklerinin, apartmanların, eğlence kulüplerinin sanal hale getirilmiş kopyalarına erişme imkanı sağlıyor.

Devam eden ICO’ya katkıda bulunmak ve konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için projenin web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.