X


Blockchain Temelli Bilimsel Yayıncı ve Varlık Yöneticisi: Crypto Commonwealth

16:31
21 Ocak 2020
Okuma Süresi: 5 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Crypto Commonwealth, kripto varlık yönetimi ve yayıncılık endüstrilerini temelden değiştirmeyi amaçlayan bir kripto ekosistemi olarak karşımıza çıkıyor. Crypto Commonwealth bu amaç etrafında toplanan portföy yöneticileri, nicel araştırmacılar, kıdemli BT mühendisleri ve çeşitli geçmişlere sahip bilim adamlarından oluşuyor. Crypto Commonwealth, belirtilen amaç doğrultusunda kendileri ile çalışmak isteyen büyük ve küçük tüm yatırımcıları birlikte hareket etmeye çağırıyor.

Proje Detayları ve ICO Süreci

Crypto Commonwealth’un kendi token’ı olan COMM’un (ERC20 token’ı) %20’si ekibe ve %30’u Commanwealth Vakfı’na ait, geri kalan tokan’lar ise yatırımcılar için ayrıldı. Vakfa ve ekibe ayrılan token’ların yakın gelecekte dolaşımda yer almayacağı belirtiliyor. Toplam rezerv akıllı bir sözleşmeye kilitlendi ve önümüzdeki 5 yıl içinde oransal bir biçimde serbest bırakılacak ve 2020 yılının ortalarında ICO‘nun ilk turu başlatılacak.

Bunun yanında yatırımcılar aldıkları 1 COMM karşılığında platforma 1 ABD doları yatırım yapmış oluyor. Bu token’lar yatırım döneminde kilitleniyor ve kullanımdan sonra piyasaya sürülüyor. Ayrıca bu token’lar makale içeriklerini ve yazarlardan veri satın almayı içeren çeşitli harcamalar için kullanılabiliyor. Öte yandan yatırımcılar doğrudan Bitcoin ya da dolar üzerinden de projeye yatırım yapabiliyor.

Bunların yanında Crypto Commonwealth, yüksek kaliteli kripto stratejilerini / analizlerini yerinde onaylamak, yayınlamak ve bunları yatırımcılara / okuyuculara karşı şeffaf hale getirmek için çalışan ilk kripto akıllı beta fonu olarak da karşımıza çıkıyor. Platform, yatırımcıların ne ile işlem yaptıklarını tam olarak bilmelerini ve kendi kripto varlık tahsilerinin tam kontrolünü ele geçirmelerini amaçlıyor. Ayrıca platform, çeşitli stratejilerin yanı sıra birçoğu orijinal olan ve başka yerlerde bulunmayan çok sayıda yüksek kaliteli kantitatif kripto analizi satın alıyor ve yayınlıyor. Paylaşılan bilgilerde bu yayınların genel itibariyle ücretsiz olarak kullanıcıya ulaştırılacağı da belirtiliyor.

Beta Nedir?

Platformun sunduğu bir araç olan Beta, bir finansal aracın piyasa ölçütüyle karşılaştırıldığında zaman içindeki volatilitenin bir ölçüsü olarak tanımlanıyor. 1 beta, bir enstrümanın volatilitesinin piyasalarla tam olarak eşleştiği anlamına geliyor. 1 beta’dan daha yüksek olan değer ise daha fazla volatiliteye işaret ediyor ve bunun tersi de geçerli…

Öte yandan Beta’nın, etkin bir piyasa hipotezi ve değer yatırımının bir kombinasyonu olduğu ifade ediliyor. Akıllı beta’lar yatırım faktörlerini veya piyasa verimsizliklerini kurallara dayalı ve şeffaf bir şekilde yakalamayı amaçlıyor.

Projenin Yol Haritası

Crypto Commonwealth kendisini “kripto ekosistemindeki alçakgönüllü bir ekip” olarak tanımlıyor. Özellikle yatırımcı odaklı çalışan ekip, her COMM token sahibinin bu ekosistemde söz sahibi olduğunu ifade ediyor.

Bahsi geçen amacı gerçekleştirmek için Crypto Commonwealth yol haritalarını 4 aşamalı şekilde planladıklarını ve bu 4 aşama tam anlamıyla gerçekleşe kadar her aşamada zaman harcayacaklarını belirtiyor. Platformun belirlediği 4 aşama ise şunlar:

  • 1-3 finansal ürünler ile başlangıç ​​kripto fonu
  • Farklı stratejileri ve ürünleri kapsayan olgun kripto fonu
  • Kripto örnek dışı performans ve veri pazarı
  • Abonelik için yayın ajansı

Platformun açıklamalarına göre token ekonomisini her aşamada sağlam kullanım senaryolarına sahip olduğundan emin olmak için dikkatle tasarlanıyor ve bu da projenin genel risklerini orta derecede minimize ediyor.

COMM Sahiplerinin Avantajları

Yayınları okuyan ve önerilen stratejilere yatırım yapmak isteyenler COMM’ları kilitleyerek ilgili kitaplara yatırım yapabiliyor. Ayrıca bazı içeriklerin yalnızca COMM ile satın alınabilecek sınırlı içeriklere sahip olabileceği de belirtiliyor.

Bunun yanı sıra platform içinde COMM sahiplerine özel indirimlerin bulunduğu da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

İçerik Yayıncılığı

Platformda içeriklerinin yayınlanmasını isteyen kişilerin içerikleri Kodlama, veri analizi ve finans, ekonomi, matematik ve istatistik gibi nicel disiplinlerdeki uzmanlar tarafından incelendikten sonra yayınlanıyor.

Bunun yanında içerik yayınlamak isteyen kişiler bu içeriklerin orijinal olduğunu kanıtlamak zorunda. Dolayısıyla kopya ya da kopya olduğundan şüphelenilen içeriklerin incelenmesi için iki hafta gibi bir inceleme süresi bulunuyor.

Crypto Commonwealth Ekibi

Hedge fonlarında yıllarca nicel alfa araştırma deneyimi bulunan ve hisse senetleri ve kripto para, token ekonomisi ve felsefe varlık yönetimi konusunda deneyimli olan Wayne Yee projenin kurusu olarak karşımıza çıkıyor. Crypto Commonwealth’in çekirdek ekibinde ise kriptolarda varlık fiyatlandırmasına odaklanan John G., USDC çekirdek geliştiricisi Zhiyu Zhang, Verily yazılım mühendisi olan Heming Zhen, Çin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde biyolojik bilimler konusunda doktora derecesi bulunan Jing Yang, kıdemli veri analiz mühendisi Joan C. ve seri girişimci Jackey Yan bulunuyor.

WebsiteTwitterFacebookMediumLinkedinTelegram TürkçeTelegram İngilizce

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar