reklamı kapat

Bittrex Üye Alımını Yeniden Açtı!

11 Nisan 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

ABD, Seattle merkezli kripto para borsası Bittrex bir süredir kapalı tuttuğu yeni üye alımlarını nihayet açtı.

Borsadan dün yapılan açıklamada, kullanıcıların bundan sonra yenilenen web siteye kayıt olabileceği belirtildi. Kullanıcı sayısında yaşanan patlama sebebiyle Aralık ayında borsa üye alımlarını durdurmuştu. Piyasanın lider kripto para borsalarından Binance de Bittrex gibi üye alımlarını durdurmuştu. Bittrex’te o zamandan beri müstakbel kullanıcılardan bekleme listesi programına kayıt yaptırması isteniyordu. Bundan sonra üye olma sürecini tamamlamak isteyen tüm kullanıcıların tam teşekküllü kimlik doğrulama sürecinden geçmesi gerekiyor. Öte yandan borsadan yapılan açıklamada güvenlik seviyesinin artırıldığının ve web sitenin geliştirildiğinin altı çizildi.

Bittrex CEO’su Bill Shihara Aralık ayında üye alımlarının durdurulmasına sebep olarak şirketin “müşterilerine güvenilir bir platform ve olağanüstü bir müşteri hizmeti sunma görevini” gösterdi.

Shihara konuşmasına şöyle devam etti:

“Altyapımızı geliştirmek ve web sitemizi yükseltmek için geçirdiğimiz sıkı bir çalışma döneminin ardından bugün itibariyle yeni üyelerin platformumuza kayıt olabileceğini duyurmaktan memnuniyet duyarız.”

Öte yandan Bittrex’teki yenilikler bunlarla bitmiyor. Yapılan açıklamada Bittrex ekibine önemli isimlerin katıldığı belirtildi. Bu isimler arasında eski Amazon çalışanlarının yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri Adalet ve İç Güvenlik Bakanlıklarının eski üyeleri bulunuyor.

Üye alımlarının açılması, Bittrex’in token listeleme kriterlerini piyasaya duyurmasından iki ay sonra gerçekleşti. Borsa çalışanları yeni yola çıkan projelerin ön değerlendirmesini yapıyor. Ancak borsaya göre, tam değerlendirmeden geçmiş token’lerin ABD’de sınırları içerisinde listelenebilmesi için uyumluluk prosedürlerini de tamamlaması gerekiyor.

Gelişmiş grafikleri ve kullanım kolaylığıyla öne çıkan Bittrex geçtiğimiz ay küçük hacimli 82 token’i platformundan çıkaracağını duyurmuştu.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER