X


BITSMAX CEO’su David Harding İle Röportaj

15:15
23 Aralık 2019
Okuma Süresi: 3 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Bu yazıda milyarder iş adamı ve BITSMAX platformunun kurucusu David Harding ile gerçekleştirilen bir röportajı aktaracağız.

David öncelikle merhaba. Platformun hakkında kripto para birimi kazanma alanında devrim yaptığı söylenmekte. Bu devrimin tam olarak ne olduğunu bize söyleyebilir misin?

David Harding: Aslında kripto para birimleri karmaşık şeyler ve dışarı çıkıp blockchain veya kripto para birimlerinin nasıl çalıştığı hakkında insanlara sorular soracak olursanız, herkesin size cevap veremeyeceğini görürsünüz. Ama ben eminim ki herkes Bitcoin’i ve bunun 2010 yılındaki fiyatını duymuştur. Bizim platformumuz kripto para birimlerinin karmaşıklığı problemini çözüyor. Her şey oldukça basit ve müşterilerimiz bir yıl için para yatırıp, pasif olarak günlük yüzde 2 ile 5 arasında faiz kazanıyor. Bunu da yıl boyunca her gün istikrarlı bir şekilde elde ediyor.

Eğer doğru anladıysam ekibiniz piyasayı takip ediyor ve borsalarda işlem yapıyor değil mi?

D.H.: Evet bu doğru. Müşterilerimizin sadece para yatırması gerekiyor ve gerisini biz yapıyoruz.

Ancak bu kadar büyük bir faiz oranını nasıl verebiliyorsunuz? Bunu bankaların faiz oranları ile kıyaslamak mümkün bile değil.

D.H.: Aslında bunu bana devamlı soruyorlar ve bence cevap oldukça basit. Bitcoin’in fiyat seviyesine baktığınızda bunun bazen bir gün içerisinde yüzde 20 arttığını görebilirsiniz o sebeple verdiğimiz faiz oranının bu kadar ”etkileyici” olmasını anlayamıyorum.

Bu gerçekten harika David. Peki kimler platformunuzda yatırımcı olmaya uygun?

D.H.: Yatırımlar kesinlikle herkese, dünya gezegeni üzerinde yer alan ve bir akıllı telefonu ile interneti olan herkese açıktır. İsteyen herkes bizim platformumuzun bir kullanıcısı olabilir. Bu da aslında platformumuzun devrimsel özelliklerinden birisi. İnsanları ülkelere, eyaletlere bölmüyoruz ve herkesin rüyalarını gerçekleştirebilmesini amaçlıyoruz. Bunun belirli bir yatırımcı havuzuna veya yatırımcı grubuna açık olduğunu söylemeyerek seni hayal kırıklığına uğrattığım için kusura bakma.

Doğru mu anladım diye teyit etmek istiyorum David. Şu an için telefonumu alıp platformun internet sitesine girip para yatırıp günlük olarak stabil bir şekilde yüzde 5 gelir elde edebilir miyim?

D.H.: Evet edebilirsin ancak faiz oranı yatırım miktarına göre değişmekte ve yatırım ne kadar büyük olursa faiz de o kadar fazla olur.

Herhangi bir minimum yatırım kısıtlaması var mı?

D.H.: Sadece 10 dolar gibi bir kısıtlama var.

David bütün bu anlattıkların kulağa oldukça hoş geliyor. Bu konuda sen ne düşünüyorsun?

D.H.: Aslında problem de bu. Birçok insan bu rakamlara ve verilere inanmıyor ve biz de tam olarak bu sebepten ötürü minimum yatırım miktarını azalttık ve isteyen herkesin platformu 10 dolar ödeyerek bile test edebilmesini sağladık. Platformu deneyenler ertesi gün bütün bunların doğru olacağını görecektir. Bunlara ek olarak 11 ülkede temsilcilik ofisleri açmayı planlıyoruz. 4 ülkedeki temsilcilik ofislerimiz ise 2020 yılının Şubat ayında açılmış olacak.

Sahip olduğunuz bu istek ve hedefler ile size bol şans diliyorum. Sorularımıza yanıt verdiğiniz için çok teşekkürler.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER