reklamı kapat

BitRent Platformu Özel Bir Konferansla Tanıtıldı

14:50
8 Mart 2018

Bir blockchain platformu olan BitRent’in yönetim kurulu 6 Mart 2018 tarihinde piyasadaki önemli yatırımcılar ve Birleşik Arap Emirlikleri’den gelen inşaat sektöründeki lider isimler için özel bir sunum gerçekleştirdi. Kurul bu benzersiz etkinliği “BitRent Özel Konferansı” olarak adlandırdı.

Konferansa kimler katıldı?

Konferansa sahip oldukları toplam servet miktarı Forbes verilerine göre 15 milyar doları aşan yatırımcılar katılabildi. Etkinliğe Sheikh Saif Al Mansoori, Sheikh Sultan Al Nuaimi ve Mahendra Patel gibi önemli yatırımcılar da iştirak etti. Ayrıca dünya genelinde milyarlarca dolar değerindeki projelere imza atan birçok yatırımcı da bu konferansa davetliydi.

BitRent Özel Konferansı’nın amacı

Projenin yaratıcıları tarafından gerçekleştirilen sunumun esas amacı kripto para ve blockchain topluluğundaki lider isimler ile inşaat sektörüne öncülük eden uzmanları bir araya getirmekti. Bu sayede yeni iş ilişkileri meydana getirebilmek için elverişli koşulların oluşturulması hedeflendi.

İnşaat sektörüne yönelik tasarlanmış benzersiz bir blockchain platformu olan BitRent’in tanıtıldığı sunumda platformun sektöre sunacağı faydalardan bahsedildi. BitRent platformunun inşaat piyasasındaki temel sorunların çözülmesine yardımcı olması planlanıyor. Üstelik platform sayesinde yatırımcılara da benzersiz olanaklar sunuluyor.

Platformun avantajları 

BitRent platformunun yatırımcılarına sağladığı çok sayıda avantaj bulunuyor. Bu avantajlardan en önemlisi çoğu yatırımcıya kolaylık sağlayan “düşük giriş ücreti” olarak ifade edilebilir. Bu sayede çok sayıdaki yatırımcının herhangi bir inşaat projesine katılabilmesine imkan veriliyor. Ayrıca platformda gerçekleşen işlemlerin güvenliği blockchain teknolojisine, akıllı kontratlara, BIM ve RFID teknolojilerine dayanıyor.

Platform katılımcılarına sistemin veri tabanına erişebilme imkanı veriliyor. Bu sayede katılımcılar diledikleri parametrelere göre diledikleri projeleri tespit edip seçebilecekler ve bu projeleri sistem üzerinden takip edebilecekler. Ayrıca projelere yatırım yapan kullanıcılara hem %30’a kadar kâr elde etme imkanı hem de proje kapsamında inşa edilen yapıların hissedarı olma olanağı sağlanıyor.

BitRent hakkında

Platformun katılımcıları RNTB token’lerin sahibi olacaklar. Bu sayede katılımcılar platform dahilindeki inşaat projelerine müdahale edebilme hakkına erişecekler. Ayrıca katılımcılar platformu kullanarak sahip oldukları hisseleri yönetebilecek, metre kare alıp satabilecekler.

Platformun kurucusu Dmitry Starovoitov konuya ilişkin şu ifadeleri paylaştı:

“RNTB bir çok işleve sahip olan bir platform için tasarlanmış özel bir kullanım token’idir. 2018 yılı her bir kripto paranın ardında gerçek bir ekonomik sektörün ya da gerçek bir işin yer alacağı ‘Anlamlı Tokenler’in bulunduğu bir yıl olacak.”

Sorumluluk Reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER