X

BitPay CEO’su Stephen Pair, Kripto Benimsenmesi Hakkında Olumlu Demeçler Verdi

Yakın tarihli bir Grayscale raporuna göre kripto benimsenmesi son 12 ayda önemli bir sıçrama kaydetti.
18:25
13 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

BitPay CEO’su Stephen Pair, bir dizi pozitif izlenimin ardından gelecekte kripto para birimi benimsenmesi konusunda iyimserliğini dile getirdi. Pair, Washington’daki kripto para birimi yöneticileri ve CEO’lar arasındaki son görüşmenin olumlu bir gösterge olduğunu aktardı.

Başarılı CEO’nun Açıklamaları

Yakın tarihli bir Grayscale raporuna göre kripto benimsenmesi son 12 ayda önemli bir sıçrama kaydetti. Kripto para birimlerinin benimsenmesi tüm zamanların en yüksek seviyesine ancak BitPay CEO’su bunun henüz zirve olmadığını düşünüyor. Pair, 2022’ye girerken daha fazla benimsenme bekliyor.

BitPay kurucu ortağı ve CEO’su Stephen Pair, CNBC Squawbox’a verdiği röportajda kripto para birimlerinin bir değer deposu olmanın yanı sıra giderek bir para birimi durumunda kullanıldığını belirtti. Artan benimsenmenin kanıtı olarak ise BitPay’in son 12 aydaki verilerini kullandı: “Platformumuzda yaklaşık 14 farklı kripto para birimi destekleniyor. Bu yıl, ödemelerde %57’lik bir artış gördük. Bu bizim için geçen yıla göre çok büyük. Son zamanlarda platformumuzda muhtemelen en hızlı büyüyen ödeme yöntemimiz olan stablecoin’lerin kullanımında büyük bir artış gördük. İnsanlar lüks eşyalarlardan, elektroniğe, teknelere, arabalara, gayrimenkule ve aklınıza gelebilecek her şey için kripto para ile ödeme yapıyor.”

BitPay Hakkında

2011’den bu yana faaliyette olan BitPay yatırımcılar için Bitcoin ve Bitcoin Cash ödeme hizmeti sunuyor. Atlanta merkezli ödeme şirketi, platforma kaydolen işletme sayısında istikrarlı bir artış kaydetti. 2011’de BitPay’in binden az yatırımcısı vardı ancak 2014’e kadar rakam 10.000’in üzerinde çıktı ve herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermedi.

Şu anda ise aylık ortalama 65.500’den fazla işlem gerçekleştirilirken ödemelerin %55’i Bitcoin ile yapılıyor. Deneyimli CEO, BitPay’in kripto para birimlerini bir ödeme mekanizması olarak kabul ederek yeni markalar ortaya çıkarmaya çalıştığını kaydetti: “Bir gün gelecek ve bir restorantta ödeme seçeneği olarak kripto paralar yer alacak.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar